Kurucu Meclis Son Kez Toplandı

110 okunma

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Meclisi, 5393 Sayılı Belediye Kanununun 20. maddesi gereğince 2019 yılı Mart ayı meclis toplantısını gerçekleştirdi.

MECLİS TOPLANTISINA ALBAYRAK DA KATILDI

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat başkanlığında Süleymanpaşa Gençlik Merkezi’nde başlayan toplantının bir bölümüne Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak da iştirak etti.

BAŞKAN EŞKİNAT MECLİS ÜYELERİNE ANI PLAKETİ VERDİ

Toplantı öncesi düzenlenen törende, beş yıl boyunca görev yapmış olan Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Meclis Üyelerine heykel sanatçısı Selçuk Yılmaz tarafından yapılan anı heykelcikleri hediye edildi. Meclis üyelerine anı plaketlerini Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat takdim ettiler.

GÜNDEM MADDELERİ VE KOMİSYON KARARLARI OYLANDI

Son meclis toplantısında 3 gündem maddesi görüşülerek karara bağlanırken İmar ve Bayındırlık Komisyonundan gelen 13, Çevre, Sağlık ve Diğer İşler Komisyonundan gelen 2 karar meclisin onayına sunuldu. Son olarak gündem dışı olarak müdürlüklerden gelen 12 evrak da meclis üyelerinin onayı ile kabul edilerek yürürlüğe konuldu.

GRUP BAŞKANVEKİLLERİ TEŞEKKÜR ETTİ

Meclis toplantısının sonunda Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, meclis grup başkanvekillerine son kez söz hakkı vererek 2014-2019 faaliyet dönemi ile ilgili duygu ve düşüncelerini ifade etmelerini istedi. Grup başkanvekilleri beş yıllık çalışma dönemi boyunca birlikte çalıştıkları meclis üyelerine teşekkür ettiler.

EŞKİNAT: “ALNIMIZ AK, BAŞIMIZ DİK OLARAK GÖREV SÜREMİZİ TAMAMLADIK”

Kapanış konuşmasını gerçekleştiren Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat da tüm meclis üyelerine hitap ederek, “Biz önümüzdeki dönemde bazı arkadaşlarımızla birlikte bu salonda çalışma imkânı bulamayabiliriz. Ancak bu mecliste bulunanlar olarak bizler, Süleymanpaşa Belediyesinin kurucu meclisi olarak tarihteki yerimizi aldık. Ne mutlu bize ki bilinçli bir şekilde tek bir adaletsiz karara dahi imza atmayan bir meclis olarak anılacağız. Aldığımız yüzlerce karardan tek bir tanesi bile yargılanmadı ve kurucu meclis olarak bizler alnımız ak, başımız dik olarak beş yıllık görev süremizi tamamlamış olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyor, 60 ay boyunca gösterdiğiniz özverili çalışmalarınızdan ötürü sizleri kutluyorum,” açıklamasında bulundu.

Kurucu meclisin son meclis toplantısı, hatıra fotoğraflarının çekilmesinin ardından sona erdi. (Haber Merkezi)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top