LİMAGRAİN YENİ TOHUMLARI TANITTI

2323 okunma

Tarım ve tohumculuk alanında dünyanın önde gelen firmaları arasında yer alan Limagrain, çiftçilerin kullanımına sunduğu yeni hibrit ayçiçek çeşitlerinin tanıtımını gerçekleştirdi.

Malkara Mia-Et Lokantası’nda Malkara Ziraat Odası ve Malkara Önder Çiftçi Derneği’nin işbirliği ile düzenelenen tanıtım toplantısına Malkara Ziraat Odası Başkanı Mustafa Gündüz, Malkara Önder Çiftçi Derneği Başkanı Ayhan Uzun, Limagrain Tekirdağ-Malkara-Şarköy Bölge Müdürü Mahmut Boyacı, Trakya Pazarlama Koordinatörü Cüneyt Deniz ve 150 den fazla çiftçi katıldı.

Gerçekleştirilen toplantıda vatandaşlara LG 5582, LG 5461 CLP, LG 5452 HO CL ürünlerinin tanıtıldı. Ürünlerin tanıtımını yapan Trakya Pazarlama Koordinatörü Cüneyt Deniz, “LG 5582 hibrid Ayçiçek tohumunu Mildiyö problemi veya riski olan tüm bölgelerde tavsiye ediyoruz. Toprak seçiciliği yoktur ve uyum kabiliyeti yüksektir. Seyrek ekimleri önermiyoruz. LG 5461 CLP Clearfield hibrid ayçiçeği tohumu Clearfield Plus teknolojisine uygun, ilk tescilli hibrid ayçiçeği çeşididir. Yabancı otun görülmediği tarlalarda ilaç atılmasına gerek yoktur. Orta boylu sağlam gövdelidir. Büyük tabanlı ve ortasına kadar tane doldurabilir. LG 5452 HO CL tohumu tüm ekim alalarında verimlidir. Kuş zararı ve güneş yanıklığı için eğik tabla, yatma ve yıkılmaya karşı kökü vardır. Yüksek high oleic oranı ve kalitesi ile birlikte yüksek hektolitreye sahiptir.” dedi.

Ürün tanıtımının ardından katılımcılara ikramda bulunuldu.

Malkaralı çiftçilere yönelik olarak gerçekleştirilen bilgilendirme ve tanıtım toplantılarının devam edeceği ifade edildi. (Serdar İşcan)

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top