LİSELER ARASI “FUTSAL TURNUVASI” SONA ERDİ

145 okunma

İl genelinde yapılan okullar arası spor müsabakaları kapsamında Malkara’da oynanan “Futsal Turnuvası” üçüncü tur maçlarının ardından sona erdi.

Malkara 14 Kasım Kapalı Spor Salonu’nda oynan 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Genç Erkekler Futsal İl Birinciliği G Grubu müsabakaları oynanan üçüncü tur maçlarının ardından sona erdi. “Futsal Turnuvası”nda oynadığı 3 maçın 3’ünü de kazanan Gazi Ömer Bey Anadolu Lisesi bir üst tura çıkmaya ve il genelinde oynanacak olan maçlarda Malkara’yı temsil etmeye hak kazandı.

GAZİ ÖMER BEY ANADOLU LİSESİ 3’TE 3 YAPTI

Düzenlenen turnuvanın G Grubunun üçüncü tur maçlarında, Şarköy 17 Kasım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Gazi Ömer Bey Anadolu Lisesi karşı karşıya geldi.
*MAÇIN İLK YARISI
Maça Gazi Ömer Bey Anadolu Lisesi başladı. Her iki takımda oyuna istekli başladı. Maçın 1. dakikasında Gazi Ömer Bey Anadolu Lisesi maçın ilk golünü attı ve skor 1-0 oldu. Karşılıklı atakların olduğu maçta Şarköy 17 Kasım Mes. ve Tek. And. Lisesi 7. dakikada beraberlik golünü attı ve skoru 1-1e’ getirdi. Beraberlik golünden bir dakika sonra 8. dakikada Şarköy 17 Kasım Mes. ve Tek. And. Lisesi bir gol daha buldu ve 2-1 öne geçti. Rakibinin attığı ikinci gole bir dakika sonra karşılık veren Gazi Ömer Bey Anadolu Lisesi 9. dakikada skoru 2-2’ye getirdi. Gazi Ömer Bey Anadolu Lisesi berberlik golünün hemen ardından 10. dakikada bir gol daha attı ve 3-2 öne geçti. Her iki takımda etkili ataklar ile gol bulmaya çalıştı. Maçın 12. dakikasında Gazi Ömer Bey Anadolu Lise attığı gol ile 4-2 öne geçti. İlk yarıda başka gol olmadı ve 4-2 Gazi Ömer Bey Anadolu Lisesi’nin üstünlüğü ile tamamlandı.
*MAÇIN İKİNCİ YARISI
İkinci yarıya istekli bir şekilde başlayan Şarköy 17 Kasım Mes. ve Tek. And. Lisesi 20.dakikada aradığı golü buldu ve skor 4-3 oldu.  Skor dezavantajına rağmen oyuna ortak olan etkili ataklar ile rakip kalede tehlikeli pozisyonlar bulan Şarköy 17 Kasım Mes. ve Tek. And. Lisesi aradığı golü bir türlü bulamadı. Maçın 26. dakikasında Gazi Ömer Bey Anadolu Lisesi bir gol daha attı ve skor 5-3 oldu. İkinci yarıda başka gol olmadı ve maçı 5-3 Gazi Ömer Bey Anadolu Lisesi kazandı. 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Genç Erkekler Futsal İl Birinciliği G Grubu müsabakalarında 3’te 3 yapan Gazi Ömer Bey Anadolu Lisesi, il genelinde oynanacak olan maçlarda bir üst tura çıkmaya ve Malkara’yı temsil etmeye hak kazandı.

ŞARKÖY 17 KASIM MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ’NDEN ÖRNEK BİR DAVRANIŞ

G Grubunun üçüncü tur maçlarında Gazi Ömer Bey Anadolu Lisesi ile karşı karşıya gelen Şarköy 17 Kasım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi turnuvada örnek bir davranışa imza attı. Futsal takımının başında bulunan ve aynı zamanda Beden Eğitimi ve Spor Öğretmeni olan Hüseyin Kumral okulun özel eğitim gören iki öğrencisine turnuvada forma şansı verdi. Özel eğitim gören öğrenciler maç içerisinde arkadaşlarından ve seyircilerden tam not aldı.

“ÖZEL EĞİTİM ALAN ÖĞRENCİLERİMİZ HİÇBİR ZAMAN TOPLUMDAN DIŞLANMAMALI”

Maç sonunda konuşan Beden Eğitimi ve Spor Öğretmeni Hüseyin Kumral şunları ifade etti:

“Özel eğitim alan öğrencilerimiz, çocuklarımız hiçbir zaman toplumdan dışlanmamalı. Hiçbir sosyal faaliyetten geri kalmamalı. Aksine mümkün olduğunca arkadaşları ile birlikte sosyalleşmeli ve çeşitli etkinliklerde yer almalı. Bu bağlamda okulumuz olarak bizlerde özel eğitim alan iki öğrencimize düzenlenmiş olan ‘Futsal Turnuvası’nda arkadaşlarıyla birlikte vakit geçirme imkânı sunduk. Bütün öğrencilerime turnuvadaki emeklerinden dolayı ve okulumuzu hiçbir disiplin sorunu yaşamadan güzel bir şekilde temsil ettikleri için teşekkür ediyorum.”

MALKARA ANADOLU LİSESİ YİNE SON DAKİKA GOLÜYLE KAZANDI

G Grubunun üçüncü tur maçlarında karşı karşıya gelen diğer iki takım Malkara Anadolu Lisesi ve Hüsniye Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi oldu.
*MAÇIN İLK YARISI
Maçın ilk yarısına Hüsniye Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi başladı. Her iki takımda karşılıklı yaptığı ataklar ile maça hızlı başladı. Ceza sahasında topla buluşan H. H. Mes. ve Tek. And. Lisesi oyuncusu rakibinin müdahalesi sonrası yerde kaldı ve hakem penaltı noktasını gösterdi. Maçın 5. dakikasında penaltı atışını gole çeviren H. H. Mes. ve Tek. And. Lisesi 1-0 öne geçti. Rakibi karşısında 1-0 öne geçen H. H. Mes. ve Tek. And. Lisesi 9. dakikada bir gol daha attı ve skoru 2-0 yaptı. Yaptığı etkili ataklar sonrasında maçın ilk yarısının sonlarında 15. dakikada aradığı golü bulan Malkara Anadolu Lisesi skoru 2-1’e getirdi. İlk yarıda başka gol olmadı. İlk yarı 2-1 H. H. Mes. ve Tek. And. Lisesi’nin üstünlüğü ile tamamlandı.
*MAÇIN İKİNCİ YARISI
Çekişmeli geçen ve karşılıklı atakların olduğu ilk yarı sonrasında her iki takımda ikinci yarıya istekli bir şekilde başladı. Maçın 17. dakikasında Malkara Anadolu Lisesi aradığı beraberlik golünü buldu ve skor 2-2 oldu. İkinci yarıda her iki takımda maçı kazanmak ve galibiyet golünü atmak için kıyasıya mücadele verdi. Oyundaki tempo maçın son saniyelerine kadar devam etti. Malkara Anadolu Lisesi, G Grubu ikinci tur maçında olduğu gibi üçüncü tur maçında da oyunun bitimine 30 saniye kala son dakikada aradığı galibiyet golünü buldu ve maçı 3-2 kazanmayı başardı.

TURNUVANIN SON MAÇLARINDA ÖĞRENCİLER ARKADAŞLARININ YİNE YANINDAYDI

Malkara 14 Kasım Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen Genç Erkekler Futsal İl Birinciliği müsabakalarında öğrenciler oynanan diğer maçlarda olduğu gibi turnuvanın son maçlarında da arkadaşlarının yanında yer aldı. Oynanan maçlarda arkadaşlarını yalnız bırakmayan öğrenciler yaptıkları tezahüratlar ile arkadaşlarına destek oldu. (Ömür Çolak)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top