MALKARA 14 KASIM KADIN HENTBOL TAKIMI TRAKYA’YI BAŞARILI BİR ŞEKİLDE TEMSİL EDİYOR

109 okunma

Türkiye Hentbol Federasyonu Kadınlar 2. Ligi’nde profesyonel anlamda Trakya’yı temsil eden tek bayan takımın Malkara 14 Kasım Spor Kulübü olduğunu Medya Batı Gazetesi olarak önceki haftalarda sizlerle paylaştık. Bu anlamda Malkara 14 Kasım Spor Kulübü Kadın Hentbol Takımı, Kadınlar 2. Lig’inde Trakya’yı başarılı bir şekilde temsil etmeye devam ediyor.

MALKARA 14 KASIM SPOR MAÇI 26-17 KAZANMAYI BAŞARDI

Kadınlar 2. Lig’inde Malkara 14 Kasım Spor bu hafta Sarayköy Spor Kulübü ile karşı karşıya geldi. Tekirdağ Atatürk Spor Salonu’nda oynan maçının ilk yarısını Malkara 14 Kasım Spor 9-5 önde tamamladı. İkinci yarıda oyuna ağırlığını koyan ve etkili atakları ile oyunda üstünlük sağlayan Malkara 14 Kasım Spor maçı 26-17 kazanmayı başardı.

BAŞKAN ULAŞ YURDAKUL KADIN HENTBOL TAKIMINI YALNIZ BIRAKMADI

Tekirdağ Atatürk Spor Salonu’nda oynan maçı Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, CHP Malkara İlçe Başkanı Hülya Ertan ve birçok sporsever yakından takip etti. Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul maç sonunda yapmış olduğu açıklamada şunları ifade etti:

“Bizler sporun ve sporcunun her zaman destekçisiyiz. Malkara 14 Kasım Spor Kulübü Kadın Hentbol Takımı oyuncularını ve teknik heyetini almış oldukları galibiyetten dolayı tebrik ediyorum. Profesyonel Lig’de mücadele eden Malkara 14 Kasım Spor Kulübü Kadın Hentbol Takımı’nın maddi ve manevi olarak her zaman yanında olacağız.”

“MALKARA’NIN ADINI OYNANACAK OLAN MÜSABAKALARDA EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL EDECEĞİZ”

Malkara 14 Kasım Spor Kulübü Kadınlar Hentbol Takımı Antrenörü Tarık Mutlu galibiyet sonrası şunları söyledi:

“Almış olduğumuz galibiyetten dolayı sevinçliyiz. Bizlerden maddi ve manevi olarak desteklerini esirgemeyen Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul’a, bizleri maçlarda yalnız bırakmayan Kara Kaplanlar Taraftar Grubuna, Malkaralı sporseverlere ve galibiyette en büyük paya sahip değerli oyuncularıma teşekkür ederim. Malkara’nın adını bundan sonra oynanacak olan müsabakalarda da en iyi şekilde temsil edeceğiz.”

“BU ŞEHRİN ÇOCUKLARI ŞAMPİYONLUK İSTİYOR”

Kara Kaplanlar Taraftar Grubu, Malkara 14 Kasım SK Kadın Hentbol Takımını bu haftaki maçında da yalnız bırakmadı. Kara Kaplanlar tribünde “Bu Şehrin Çocukları Şampiyonluk İstiyor” yazılı pankart açarak maçın başından, maçın sonuna kadar tezahüratlarıyla takıma sonuna kadar destek oldu.

“MALKARA BELEDİYE BAŞKANI ULAŞ YURDAKUL’A TEŞŞEKKÜR EDİYORUZ”

Maç sonunda Kara Kaplanlar Taraftar Grubu sözcüsü ve aynı zamanda tribün lideri olarak bilinen Yeşil-Siyah renklere uzun yıllar gönül vermiş Emrah Kırbaş: “Bizler Yeşil-Siyah renklere gönül veren bu şehrin çocuklarıyız. Kazanılan galibiyetten dolayı çok mutluyuz. Malkara 14 Kasım Spor Kulübü bünyesinde yer alan takımlarımızın maddi ve manevi yanında olan Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul’a bizlere sağladığı imkânlardan dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

“SADECE FUTBOL DA DEĞİL TÜM SPOR DALLARINDA MALKARA 14 KASIM SPOR KULÜBÜ’NÜN SONUNA KADAR ARKASINDAYIZ”

Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul’a desteklerinden dolayı teşekkürlerini sunan Kara Kaplanlar Taraftar Grubu sözcüsü Emrah Kırbaş açıklamalarına şöyle devam etti:

“Kadın Hentbol Takımımızın Trakya’yı başarılı bir şekilde temsil edeceğine inanıyoruz ve takımımızı sonuna kadar destekliyoruz. Önümüzdeki yıl takımımızı 1. Lig’de görmek istiyoruz. Kara Kaplanlar Taraftar Grubu olarak sadece futbol da değil tüm spor dallarında Malkara 14 Kasım Spor Kulübü’nün sonuna kadar arkasındayız. Tüm branşlardaki takımlarımıza başarılar diliyoruz. Taraftar grubumuz olarak tüm Malkaralı sporseverlerimizi takımlarımızı maddi ve manevi olarak desteklemeye çağırıyoruz.” (Ömür Çolak)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top