MALKARA 14 KASIM SK KADIN HENTBOL TAKIMI PROFESYONEL LİGE GALİBİYETLE BAŞLADI

130 okunma

Malkara 14 Kasım Spor Kulübü Kadın Hentbol Takımı, Türkiye Hentbol Federasyonu Kadınlar 2. Lig 2018-2019 Sezonu’nda Trakya’yı temsil ediyor. Kadın hentbol takımımız ilk maçında Tekirdağ Atatürk Spor Salonu’nda Göktürk Spor Kulübü ile karşı kaşıya geldi.

KADIN HENTBOL TAKIMIMIZ PROFESYONEL LİGDE 49-34 KAZANMAYI BAŞARDI

Türkiye Hentbol Federasyonu Kadınlar 2. Ligi’nde “Tekirdağ Malkara 14 Kasım SK” olarak yer alan takımımız profesyonel anlamda ligde Trakya’yı temsil eden tek bayan takımı olarak ligin ilk maçına çıktı. Tekirdağ Atatürk Spor Salonu’nda oynan maçı Tekirdağ Malkara 14 Kasım SK 49-34 kazanmayı başardı. Takımımız sporcularından Rabia Nur Cirti ve Berfin Yaylı gösterdikleri başarılı performans ile haftanın karmasına seçildi.

BAŞKAN YURDDAKUL: “SPOR VE SPORCUNUN HER ZAMAN YANINDAYIZ”

Kazanılan galibiyetten dolayı mutluluk duyduğunu belirten Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul: “Belirli imkânlar dâhilinde oluşturulan kadın hentbol takımının 2. Lig’de başarılı sonuç elde etmesi ilçemizi ve bizleri gururlandırdı. Belediye olarak birçok konuda spora destek verdik ve destek vermeye de devam edeceğiz. Spor ve sporcunun her zaman yanındayız.  Malkara 14 Kasım Spor Kulübü Kadın Hentbol Takımı sporcularını tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.” dedi.

MAÇ ÖNCESİ KARA KAPLANLAR TARAFTAR GRUBUNDAN KADIN HENTBOL TAKIMINA DESTEK

Kara Kaplanlar Taraftar Grubu, kadın hentbol takımımızı maç öncesi son antrenmanında yalnız bırakmadı. Kadın hentbol takımımızın çalışmasını yakından takip eden Kara Kaplanlar Taraftar Grubu aynı zamanda takım oyuncularına Malkara 14 Kasım Spor Kulübü’nün atkılarını hediye etti. Taraftar grubu sözcüsü ve aynı zamanda tribün lideri olarak bilinen Emrah Kırbaş şu açıklamalarda bulundu:

“25 yıldır Malkara 14 Kasım Spor Kulübü’nün içindeyim ve yeşil-siyah renklere uzun yıllar gönül verdim. Bizler Kara Kaplanlar Taraftar Grubu olarak sadece futbol da değil tüm spor dallarında Malkara 14 Kasım Spor Kulübü’nün sonuna kadar arkasındayız. Tüm branşlardaki takımlarımıza başarılar diliyoruz. Taraftar grubumuz olarak tüm Malkaralı sporseverlerimizi takımlarımızı maddi manevi desteklemeye çağırıyoruz.”

MİLLİ SPORCU KAPTAN NALAN YANAZ : “LİGDE TRAKYA’YI VE MALKARA’YI EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL EDECEĞİZ”

Milli Sporcu ve profesyonel ligde oynamış takımımızın başaralı oyuncusu ve aynı zamanda kaptanı Nalan Yanaz takımla ilgili şunları ifade etti:

“Aldığımız galibiyetten dolayı mutluyuz. Her zaman olduğu gibi hedefimiz şampiyonluk. Bizlere destek olan herkese teşekkür ediyorum. Çok başaralı oyunculardan oluşan bir takımımız var. Başarıda en büyük paya sahip deneyimi ve tecrübesi ile bizlere çok şey katan Tarık Mutlu hocamıza da buradan teşekkür ediyorum. Tüm sporseverleri takımımıza maddi ve manevi destek olmaya çağırıyoruz. Maçlarda takımımızı mümkün olduğunca yalnız bırakılmayalım. Bir sonraki maçımız 28 Ekim 2018 Pazar Günü saat 13.00’de Tekirdağ Atatürk Spor Salonu’nda 1970 Vefa Gençlik Ve Spor Kulübü ile oynanacak. Malkara’yı seviyoruz. Ligde Trakya’yı ve Malkara’yı en iyi şekilde temsil edeceğiz.”(Ömür Çolak)

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top