MALKARA 14 KASIM SPOR KULÜBÜ KADIN HENTBOL TAKIMI, MALKARA VE TRAKYA’NIN GURURU OLMAYA DEVAM EDİYOR

131 okunma

Türkiye Hentbol Federasyonu Kadınlar 2’nci Ligi’nde Trakya’yı temsil eden Malkara 14 Kasım Spor Kulübü’nün ilk devre analizi ve kulübün başarılı Milli sporcusu Kaptan Nalan Yanaz’ın özel röportajı gazetemiz Medya Batı’da.

Türkiye Hentbol Federasyonu Kadınlar 2’nci Ligi’nde profesyonel anlamda başarılı bir şekilde Trakya’yı temsil eden Malkara 14 Kasım Spor Kulübü Kadın Hentbol Takımı bu haftayı da boş geçmedi.

Kadınlar 2’nci Ligi’nde Malkara 14 Kasım Spor, Kemalpaşa Ata Gençlik Spor Kulübü ile karşı karşıya geldi. Tekirdağ Atatürk Spor Salonu’nda oynanan maçın ilk devresini Malkara 14 Kasım Spor 16-12 önde tamamladı. İlk devredeki oyun üstünlüğünü koruyan Malkara 14 Kasım Spor maçı 36-22 kazanmayı başardı.

14 KASIM SPOR KULÜBÜ LİGİN İLK SEZONUNU 4 GALİBİYET VE 1 MAĞLUBİYET İLE 2. SIRADA TAMAMLADI

Kadınlar 2’nci Ligi’nde ilk sezonunun son maçında Kemalpaşa Ata Gençlik Spor Kulübü ile karşı karşıya gelen Trakya temsilcisi Malkara 14 Kasım Spor Kulübü Kadın Hentbol Takımı, maçın başından sonuna kadar oyundaki üstünlüğünü korumayı başardı. Maçın hem ilk devresinde hem de ikinci devresinde skor olarak önde olan Malkara 14 Kasım Spor ekili ve güzel oyununu maçı 36-22 kazanarak süsledi. Malkara’nın ve Trakya’nın başarılı temsilcisi Kadın Hentbol Takımı THF Kadınlar 2’nci Ligi’nin ilk sezonunda başarılı bir grafiğe imza attı. Maçlarda verilen mücadele ve oynadığı oyun tekniği ile göz dolduran Kadın Hentbol Takımı ligin ilk sezonunu 4 galibiyet ve 1 mağlubiyet ile 2. sırada tamamladı.

“ŞAMPİYONLUK YOLUNDA MALKARA’YA, TEKİRDAĞ’A VE TRAKYA’YA İHTİYACIMIZ VAR”

Türkiye Hentbol Federasyonu Kadınlar 2’nci Ligi’nde profesyonel anlamda Trakya’yı temsil eden tek takım olan Malkara 14 Kasım Spor Kulübü Kadın Hentbol Takımı Kaptanı Nalan Yanaz yapmış olduğumuz özel röportajımızda ligin ilk sezonunu değerlendirdi. “Beden Eğitimi Öğretmeni” olan Kaptan Nalan Yanaz yaklaşık 20 yıldır Hentbol oynuyor. Başarılı bir kariyere sahip olan Kaptan Nalan Yanaz aynı zamanda 14 kez “Milli Forma” ile saha çıkarak ülkemizi temsil etti. Milli sporcumuz Kaptan Nalan Yanaz kariyerinde aynı zamanda 2 defa “Dünya Şampiyonası”na katılma imkanı buldu. Malkara 14 Kasım Spor Kulübünün başarılı Milli sporcusu Kaptan Nalan Yanaz özel röportajımızda şunları dile getirdi:

“KULÜBÜMÜZ İÇİN ELİMİZDEN GELEN MÜCADELEYİ VERECEĞİZ VE SİZLERİ EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL EDECEĞİZ”

 “Türkiye Hentbol Federasyonu Kadınlar 2’nci Ligi’nde başarılı bir şekilde Malkara’yı ve Trakya’yı temsil ediyoruz. Antrenman eksikliklerimiz olmasına rağmen, ciddi bir sakatlık yaşamadan çok başarılı bir devre geçirdik. Antrenörümüz Tarık Mutlu, teknik ekibimiz ve takım arkadaşlarımızla birlikte kulübümüzün başarısı için elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz. Biz Malkara’yı çok seviyoruz. Fakat biz, siz yokken bir eksiğiz. Sizlerden takımımıza maddi ve manevi destek bekliyoruz. Şampiyonluk yolunda Malkara’ya, Tekirdağ’a ve Trakya’ya ihtiyacımız var. Biz sizlerin temsilcileriyiz. Tüm takım arkadaşlarım kulübümüzün başarısı için canını dişine takıyor. Oyun içerisinde sakatlık yaşayan arkadaşlarımız kazanmak pahasına oyunda sonuna kadar mücadele ediyor. Fakat her gittiğimiz maçta tribünler boş. Kulübümüz ne yazık ki yeterli maddi ve manevi desteği bulamıyor. Tekrardan belirtmek isterim ki bizler Malkara’yı çok seviyoruz ve sizlerden kulübümüz için, şampiyonluk yolunda maddi ve manevi desteklerinizi bekliyoruz. Ligin ikinci devresinde de kulübümüz için elimizden gelen mücadeleyi vereceğiz ve sizleri en iyi şekilde temsil edeceğiz.” (Ömür Çolak)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top