MALKARA 14 KASIM SPOR, LİDER ÇORLU KÜLTÜRSPOR’A KONUK OLDU

169 okunma

Tekirdağ Süper Amatör Küme 24’üncü hafta maçında Makara 14 Kasım Spor, lider Çorlu Kültürspor ile karşı karşıya geldi.

Tekirdağ Süper Amatör Küme 24’üncü hafta mücadelesi, General Basri Saran Stadyumu’nda oynandı.

Ev sahibi takım maça hızlı başladı. Ligde 58 puan ile şampiyonluğa doğru ilerleyen lider Çorlu Kültürspor ilk yarıda etkili bir oyun sergiledi. Maçın 26. dakikasında yaptığı etkili atak sonrası aradığı golü bulan lider skoru 1-0 yaptı. Maçın 36. Dakikasında Çorlu Kültürspor bir gol daha atarak farkı 2’ye çıkardı. Maçın ilk yarısında başka gol olmadı. İlk yarı 2-0 lider Çorlu Kültürspor’un üstünlüğü ile tamamlandı.

MAÇ 2-1 ÇORLU KÜLTÜRSPOR’UN ÜSTÜNLÜĞÜ İLE TAMAMLANDI

Maçın ikinci yarısında konuk takım Malkara 14 Kasım Spor oyuna ortak olmaya başladı. Ataklarını sıklaştıran Malkara 14 Kasım Spor aradığı golü çok geç buldu. İkinci yarıda kalesini gole kapatan Malkara 14 Kasım Spor maçın sonlarına doğru 86. dakikada skoru 2-1’ getirdi. Malkara 14 Kasım Spor maçta başka gol bulamadı. Maç 2-1 Çorlu Kültürspor’un üstünlüğü ile tamamlandı.

Malkara 14 Kasım Spor 24’üncü haftayı 25 puan ile 10. sırada tamamladı. Çorlu Kültürspor ise 24’üncü haftayı 58 puan ile 1. sırada tamamladı.

TEKİRDAĞ SÜPER AMATÖR KÜMEDE SON İKİ HAFTA HEYECANI

Ligin bitimine son iki hafta kala şampiyonluk ve kümede kalma mücadeleleri son haftalara taşındı.

Ligin zirve mücadelesinde Çorlu Kültürspor ve Kapaklı Spor yarışıyor. Çorlu Kültürspor 58 puan ile 1. sırada. Kapaklıspor ise 54 puan ile 2. sırada yer alıyor.

Liginde en alt sırasında ise puan durumu şöyle: en sonda 13. sırada 15 puan ile Çorluspor yer alıyor. Onun bir üstünde 12. sırada 19 puan ile Büyük Yoncalıspor yer alıyor. 11. sırada 25 puan ile 1461 Karadenizspor yer alırken, 10. sırada yine 25 puan ile Malkara 14 Kasım Spor bulunuyor. (Ömür Çolak)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top