MALKARA 14 KASIM SPOR LİGİN İLK YARISINI 17 PUAN İLE 8 SIRADA TAMAMLADI

101 okunma

Malkara 14 Kasım Spor Tekirdağ Süper Amatör Küme 13’inci hafta maçında Büyük Yoncalıspor ile karşı karşıya geldi.

Malkara 14 Kasım Stadyumu’nda oynanması gereken maç zeminin bozuk olmasından dolayı Hayrabolu İlçe Sahası’nda oynandı. Sezonun ilk devresinin son maçında Büyük Yoncalıspor ile karşı karşıya gelen Malkara 14 Kasım Spor rakibine 2-1 yenildi.

MAÇ 2-1 BÜYÜK YONCALISPOR’UN ÜSTÜNLÜĞÜ İLE TAMAMLANDI

Maçın ilk yarısına iyi başlayan Malkara 14 Kasım Spor henüz 7. dakikada erken bir gol yiyerek rakibi karşısında 1-0 geriye düştü. Karşılıklı atakların olduğu çekişmeli geçen maçta Malkara 14 Kasım Spor bir türlü beraberlik golünü bulamadı. İlk yarının sonlarına doğru Büyük Yoncalıspor 34. dakikada bir gol daha attı ve ilk yarı 2-0 Büyük Yoncalıspor’un üstünlüğü ile tamamlandı. Malkara 14 Kasım Spor 2-0 geride olmasına rağmen ikinci yarıda maçı bırakmadı. Rakibi karşısında oyun üstünlüğünü elden bırakmayan Malkara 14 Kasım Spor aradığı golü çok geç buldu. Maçın 83. dakikasında gelen golden sonra maçta başka gol olmadı. Maç 2-1 Büyük Yoncalıspor’un üstünlüğü ile tamamlandı. Böylece Malkara 14 Kasım Spor ligin ilk yarısını 17 puanla 8 sırada tamamladı. Büyük Yoncalıspor ise aldığı galibiyet sonrasında ligin ilk yarsını 14 puanla 12. sırada tamamladı.

MALKARA 14 KASIM SPOR’UN 3 GOLÜ SAYILMADI

Malkara 14 Kasım Spor ve Büyük Yoncalıspor’un karşı karşıya geldiği Tekirdağ Süper Amatör Küme 13’inci hafta maçında, Malkara 14 Kasım Spor taraftarlarının hakeme büyük tepkisi vardı. Maçta Malkara 14 Kasım Spor’un 3 golü sayılmadı ve bir de Malkara 14 Kasım Spor’un yedek kulübesindeki oyuncusu kırmızı kart gördü.

MALKARA 14 KASIM SPOR’UN YEDEK KULÜBESİNDEKİ OYUNCUSU KIRMIZI KART GÖRDÜ

Hayrabolu İlçe Sahası’nda oynan maç sonrasında konuşan Malkara 14 Kasım Spor taraftarları şunları dile getirdi:

“MALKARA 14 KASIM SPOR’UN SONUNA KADAR YANINDAYIZ”

 “Hakem maçı başından sonuna kadar taraflı yönetti. Hakemin maç içinde verdiği kararlar, vermediği faul pozisyonları ve yaşanan bir çok olay hem tribünleri hem de saha içindeki ve yedek kulübesindeki oyuncuları çok sinirlendirdi. Hakemin maç içindeki taraflı yönetiminin üzerine bir de attığımız 3 golün de iptal edilmesi herkesi kızdırdı. Nitekim kalecimiz Güven Şeker hakemin verdiği kararlara gereğinden fazla itiraz edince yedek kulübesinde kırmızı kart gördü. Bundan önceki haftalarda da örneğin ligin 10. hafta maçında da orta hakem faul sonrası maçı kartsız devam ettirme kararı almışken rakip takımın itirazları sonrasında defans oyuncumuz Uğurcan Şenol’a haksız bir kırmızı kart göstermişti. Bizler hem taraftar grupları hem de kulübümüz olarak yaşanan bu hakem hatalarının bir daha olmamasını ve gerekli gözlemlerin ve incelemelerin yapılmasını istiyoruz. Malkara 14 Kasım Spor’un sonuna kadar yanındayız.” (Ömür Çolak)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top