MALKARA'DA 15 TEMMUZ ETKİNLİĞİ

296 okunma

Malkara ilçesinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü çerçevesinde kortej yürüyüşü ve anma programı düzenlendi.

Malkara’da 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Milli Birlik Günü kapsamında yüzlerce vatandaş, Hükümet Konağı önünde bir araya geldi. Şanlı al yıldızlı Türk bayraklarımızla toplanan kalabalık, kent merkezindeki Caddelerde coşkulu bir şekilde çalan müzik eşliğinde yürüyüşünü gerçekleştirerek başladığı noktaya geri döndü.

 “ANI DEFTERİNE DUYGU VE DÜŞÜNCELERİNİ YAZDI”

Milli Birlik ve Demokrasi yürüyüşü öncesinde Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul yaptığı açıklamada; “Öncelikle hemşerilerimize saygılar sunuyorum. 15 Temmuz bugünden 2 yıl önce Türk Milletinin bağımsızlığa, demokrasiye ve Cumhuriyetine olan inancının pekiştiği gün olarak tarihe geçti. Bu eseri tüm şehitlerimize gazilerimize saygıyla ve minnetle adıyoruz.” Dedi. Yaptığı açıklamanın ardından Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Atatürk Anıtı Önünde bulunan Anı defterine duygu ve düşüncelerini yazdı.

 “SABAHA KADAR DEMOKRASİ NÖBETİ DEVAM ETTİ”

Yürüyüş sonrasında şehitlerimiz için Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda İlçe Kaymakamı Erkan Karahan günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Slayt gösterileri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmaları, Kuran-ı Kerim tilaveti, öğrenciler tarafından okunan şiirler, dualar ve son olarak salaların dinlenmesiyle sabaha kadar Demokrasi Nöbeti bekleyişlerini sürdürdüler.

 Hükümet Meydanı’ndan başlayan Milli Birlik ve Demokrasi Yürüyüşüne”; Malkara İlçe Kaymakamı Erkan Karahan, 95. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Erdem Murat Tatlı, Cumhuriyet Savcısı Ufuk Top, Hâkim Ali Kemal Gülay, İlçe Emniyet Müdürü Özge Sertan Topkaya, İlçe Jandarma Komutanı Bnb. Murat Kızıltan, Adalet ve Kalkınma Partisi İlçe Başkanı Gökhan Şentürk, Cumhuriyet Halk Partisi Malkara İlçe Başkanı Hülya Ertan, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Selahattin Karacaoğulları, Belediye Başkan Yardımcısı Celal Yılmaz, Belediye Meclis Üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının başkanları, gaziler, mahalle muhtarları, basın mensupları ve çok sayıda vatandaş katıldı. (Murat Yayın)

 

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top