MALKARA'DA AÇIK ORTAOKUL VE LİSE SINAVLARI YAPILDI

401 okunma

Farklı nedenlerden dolayı Ortaokul ve Lise eğitimine örgün olarak devam edemeyen, ancak eğitim hayatlarını tamamlamak isteyen öğrenciler, Açık öğretim kurumları sınavları kapsamında Malkara’da Açık Öğretim Ortaokulu ve Açık Öğretim Lisesi sınavında ter döktü.

“SINAVLAR 3 OTURUM’DA YAPILDI, 20 SORU SORULDU”

Malkara Nurten Hüsnü Pullukçu İlkokulu ve Ortaokulunda yapılan Açık Öğretim Ortaokulu ve Açık Öğretim Lisesi 2017 – 2018 eğitim – öğretim yılı ikinci dönem sınavları 3 oturumda yapıldı. Her oturum 2,5 saat sürdü. Yapılan sınavların 1 nci oturumu 31 Mart Cumartesi günü saat:09.30’da başladı ve 24 öğrenci Ortaokul, 212 öğrenci ise Lise olmak üzere 236 öğrenci sınavına girdi. 1 nci oturumda 40 öğretmen görev aldı. 2 nci oturumu aynı gün öğleden sonra saat:14.00’da başladı. ve 25 öğrenci Ortaokul, 212 öğrenci ise Lise olmak üzere 237 öğrenci sınavına girdi. 2 nci oturumda 39 öğretmen görev aldı. 1 Nisan 2018 Pazar günü saat:15.00’da yapılacak olan 3 ncü oturumda da 172 öğrenci açık öğretim lisesi sınavına gireceği 3 ncü oturumda ise 31 öğretmen görev alacağı öğrenildi. Sınavda öğrencilere her oturumda her dersten 20’şer soru soruldu.

 “HEDEFİMİZ ÜNİVERSİTE”

Sınava giren adaylar Medya Batı Gazetesine yaptıkları açıklamada, “Hedefimiz ortaokulu, liseyi bitirdikten sonra üniversiteli olmak. Üniversiteyi de bitirdikten sonra bir meslek sahibi olmak. Dediler. Eğitim hayatlarını yarıda bırakmak zorunda kalan ve eğitim hayatlarını tamamlamak isteyen öğrencilerin yanı sıra kimi adaylar da sınava diploma sahibi olmak için sınava girdi.

 “ÖĞRENCİLER ÜZERLERİ ARANARAK İÇERİ ALINDI”

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından düzenlenen ve yüzlerce öğrencinin gireceği sınavlara adaylar, sabahın erken saatlerinden itibaren okulda hazır bulundu. Sınava girmek için okullara sabah erkenden gelen adaylar, kimlik ve sınav başvuru belgesinin kontrolünün ardından sınav salonuna polis ekipleri tarafından üzerleri aranarak alındı. (Murat Yayın)

 

 

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top