MALKARA BELEDİYE BAŞKANI ULAŞ YURDAKUL; “BİZ DAHA İYİSİNİ YAPANA KADAR EN İYİSİ BU”

234 okunma

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesine bağlı TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından inşaatı tamamlanan Gönence Mahallesi İçme Suyu Terfi Merkezi açılışı gerçekleştirildi.

Gönence Mahallesi'ndeki İçme Suyu Terfi Merkezi açılışına; Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Şarköy Belediye Başkanı Süleyman Altınok, CHP Malkara İlçe Başkanı Hülya Ertan, TESKİ Genel Müdürü Dr. Şafak Başa, Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları Şeref Çetin ve Neşat Erdoğan, Malkara Belediyesi Başkan Yardımcıları Bahaettin Cömert, Celal Yılmaz ile İsmail Akkaya, TESKİ Malkara Şube Müdürü Kenan Taşkın, Malkara Belediye Meclis Üyeleri ve mahalle muhtarları, basın mensupları ve vatandaşlar katıldı.

 “MALKARA İLÇESİNDE DEVAM EDEN 4 YATIRIMIMIZ DAHA VAR”

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan açılış programında tesis ile ilgili teknik bilgiler veren TESKİ Genel Müdürü Dr. Şafak Başa; " Malkara İlçesi İçme Suyu Projesi, 2 etapta tamamlandı. TESKİ kurulmadan önce İller Bankası ve Malkara Belediyesi ile ihalesi yapılıp yapılan çalışmalar belli bir aşamaya gelmişti. Biz, başlamış fakat yarım kalmış olan bir işi devralmıştık. Çalışmalarımızı bu sene itibariyle tamamlamış olduk. 1'inci etap çalışmaları kapsamında KDV dahil toplam 12 milyon 211 bin 151 lira harcama yapıldı. 2'nci etap çalışmaları kapsamında da 3 milyon 123 bin 874 lira oldu. Toplam maliyet ise 15 milyon 335 bin lira gibi bir meblağ oldu. Proje kapsamında 80 bin 664 metre içme suyu ve isale hattını gerçekleştirmiş olduk. Sadece içme suyu ve isale hattı değil, su depoları ve terfi merkezleri de yaptık proje kapsamında. Malkara'da bugüne kadar 41 milyonluk bir yatırım gerçekleştirmişiz. Toplamda 20 adet projeyi bitirmişiz. Malkara ilçesinde devam eden 4 de yatırımımız var. Toplamda bu işle beraber Malkara'da 129 metrelik içme suyu hattı, 44 kilometrelik kanalizasyon ve yağmur suyu hattı yapmışız. TESKİ ile koordineli bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Önümüzdeki dönemde de Malkara'ya yatırımlarımız devam edecek. Ben bu çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür ediyor, yapılan çalışmaların Malkaralılara hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum." dedi.

 “MUHTAR GALATA TEŞEKKÜR ETTİ”

Gönence Mahallesi Muhtarı Süleyman Galata ise Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul ve TESKİ Genel Müdürü Dr. Şafak Başa’ya mahallesine yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür eden bir konuşma gerçekleştirdi.

 “MALKARA ŞİMDİYE KADAR GÖRMEDİĞİ YATIRIMLARI ALDI”

Gönence Mahallesi Muhtarı Süleyman Galata’nın konuşmasının ardından Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul yapmış olduğu konuşmasında; “4 yılı aşkın süredir görevdeyiz. 9 ay daha görev süremiz kaldı. Ciddi anlamda gerek TESKİ gerek Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi gerek Malkara Belediyesi olarak uyum içerisinde çalışan, Malkara’ya en güzel hizmeti, en çok hizmeti getirmenin mücadelesini veren bir ekip olarak çalıştık. Dolu dolu 4 yıl geçirdik. Malkara’da hizmet etmediğimiz hiçbir kesim kalmadı diyebiliriz. Mutlaka eksikliklerimiz oldu. Bilmeden de olsa belki hatalarımızda oldu. Ama Malkara’da dokunmadığımız, hizmet etmediğimiz hiç bir kesim kalmadı. Malkara şimdiye kadar görmediği yatırımları aldı. Bunu da en başta değerli hemşerilerimizin bize olan güvenine, daha sonra da Kadir Başkanımın Malkara’ya verdiği öneme borçluyuz. Ben hem hemşerilerime hem de Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanıma bu güzel onuru bize yaşattıkları için teşekkür ediyorum.DEDİ.

“MALKARA’YI MODERN BİR KENT GÖRÜNÜMÜNE KAVUŞTURACAĞIZ”

Ulaş Yurdakul sözlerine şöyle devam etti. “4 yıl önce göreve geldiğimizde ciddi sorunları olan Malkara vardı. Gerek alt yapı, gerek üst yapı, gerekte belediyenin içindeki idari sorunları olan Malkara vardı. 4 yıl sonra geldiğimiz noktada Malkara baktığımız zaman şehir merkezi çarşısı 21. Yüzyılda, bir Avrupa kentine yakışan bir hal aldı. Şehitlik Caddesi, Hürriyet Caddesi ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Prestij Caddesi uygulamasıyla gerçekten modern bir kent görünümüne kavuşturacağız. Özellikle Şehitlik Caddesi projemiz Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği’nin Uluslararası kongresinde bir ödül aldı. Bunun onurunu gururunu hep beraber hemşerilerimizle paylaştık. Özellikle Malkara’nın gençlere verdiği önemi göstermek için yine Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından şehrimize 21 derslikli bir Ortaokul yapıldı. Amacımız gençlerimizin, çocuklarımızın en iyi şartlarda eğitim, öğretim görmesini sağlamaktı. Yine Malkara’da okuyan gençlerimizin bir kolej eksiği kalmasın diye Belediye Akademimizi Malkara’ya kazandırdık. 700’e yakın kursiyerlerimizle hemşerilerimizin siyasi, sosyal ve ekonomik farklılıklarını ortadan kaldırıp hemşerilik bilincinde buluşmasını sağlıyoruz. Malkaralı gençlerimizin güzel sanatlara yönelmesinde, spora yönelmesinde özellikle belirli bir yaş grubu üstünde ki bayanlarımızın aile ekonomisine katkı sağlayacak kurslarla destekleyerek ciddi anlamda Malkaramız için Akademi güzel bir hizmet oldu. Akademinin sonuçlarını yavaş yavaş almaya başladık. Güzel Sanatlar Lisesi’ne giden gençlerimiz var. Futbol’da, basketbol’da, güreşte, taekwondo ve hentbol’da genç takımlarımızın hepsi kupalarla dönüyorlar. En son Bayan Hentbol Takımımız profesyonel lige çıktı. Bunlar hep Akademimizde ki çalışmalar sayesinde oluyor.”

 

“BİZ DAHA İYİSİNİ YAPANA KADAR EN İYİSİ BU”

Başkan Yurdakul, “Yine verdiğimiz sözlerden biri özellikle köyden Malkara’ya gelen bayanlarımızın zaman geçirebileceği bir alan açmaktı. KASYAM’ı faaliyete sokarak bunu gerçekleştirdik. Yine Kent Konseyi Kadın Meclisimizi kurarak bayanlarımızın tümünü yönetime bir şekilde ortak olmasını sağladık. 4 yıl içinde üreticilerimiz için ciddi projelerimiz oldu. Malkara’ya geçen yıl 6 adet sulama göleti kazandırdık. Bu yılda çalışmalar devam edecek. Özellikle küçükbaş hayvancılığa destek konusunda Kadir Başkanımız bizi hiç kırmadı. Burada da Malkara’ya ciddi pay verdi. Üreticilerimizin ürün çeşitliliğini geliştirerek destekledik. Malkara’yı tarım ve hayvancılığın başkenti yapacağız diyerek yola çıktık. 30 milyonluk Et Kombina Tesisi inşaatımız hızla yükseliyor. Bir aksilik çıkmazsa ekim ayında tesisimizin açılışında hep beraber bir araya geleceğiz. Et Kombina Tesisi Malkara’nın şimdiye kadar bir devlet kurumundan aldığı en büyük yatırım olarak Malkara’nın tarihine geçti. Çok amaçlı Kapalı Pazar Yeri inşaatına başladık. Çok Amaçlı Kapalı Pazar Yeri Projemiz de yaklaşık KDV ile birlikte 30 milyonluk bir yatırım. 2019’un temmuz ayında bitirmeyi planlıyoruz. Şimdiden hemşerilerimize hayırlı olsun diyorum. Özellikle bir önceki dönem Belediye Başkanımız ola Birol Kaya’ya ve bizden önceki meclis üyelerine su irsaliye hattının yapımına başladıkları için teşekkür etmek istiyorum. Su irsaliye hattının yapımına başladıklarında bir şanssızlık oldu. İller Bankası’nın yaptığı ihalede Firma ekonomik kriz yaşayınca iş ortada kaldı. Kadir Başkanımızın, TESKİ Genel Müdürümüzün destekleriyle, biz de genel kuruldan TESKİ’ye verdiğimiz borçlanma yetkisiyle işi nihayete erdirmeyi başardık. Şimdiden Malkaralı hemşerilerimize hayırlı olsun. Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu.” dedi. 

 “YAPILAN YATIRIMLARIN HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUM”

Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul’un konuşmasının ardından Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak; “Bugüne kadar yaklaşık olarak 172 projeyi hayata geçirmek üzereyiz. Projeler uygulama aşamasındayken illa ki sıkıntılar olacaktır. Ama maalesef ki bundan siyasi rant elde etmeye çalışıyorlar. Altyapı yapıyoruz Kumbağ'da, Barbaros'ta, siyasi rant için Kumbağ'ı mahvettiler diyorlar. Kumbağ ve Barbaros'un vidanjörlerden kurtulduğunu görmüyorlar. Malkara'nın Belediye Başkanı Sayın Ulaş Yurdakul' ve Malkara Meclis Üyelerimize çok teşekkür ediyorum. Her aksaklığı güzel bir şekilde dile getiriyorlar. Malkara'yı Büyükşehir Belediye Meclisi'nde çok güzel temsil ediyorlar. Malkara'nın bu kadar güzel yatırımlar almasının ana sebeplerinden birisi de budur. Çok çalışkan ve Malkara'nın neye ihtiyacı olduğunu bilen bir Belediye Başkanınız var. Öncelikle Sayın Ulaş Bey'i seçtiğiniz için siz Malkaralıları kutluyorum. Malkara'nın her köşesinde sosyal demokrat belediyenin eserlerini göreceksiniz. Sosyal demokrat belediyelerin en belirgin özelliği, insan odaklı hizmettir. Biz hiçbir zaman bir daha seçilir miyiz diye düşünmedik. Görev süremizin sonuna kadar da bu düşünmeyeceğiz. Biz çalışacağız, hizmet götüreceğiz kentin her yerine. Tekrar seçilip seçilmemek de vatandaşın takdiri olacak. Bu tesisin tüm Malkaralılara hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Hepinize sevgiler ve saygılar sunuyorum. " dedi.

Programda Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak yaptığı konuşmasında; “TESKİ sadece kendi bütçesiyle Malkara'ya 41 milyon liralık yatırım yapmış. Yapılan işler gerçekten çok kıymetli, çok değerli yatırımlardır. Büyükşehir Belediyemiz Tekirdağ genelinde 946 kilometre yol inşa etmiş. Yeni kurulan bir belediye için bu çok önemli bir iştir. TESKİ'nin son 4 yılda Tekirdağ genelinde yaptığı yatırım tutarı 641 milyon liradır. Buna Büyükşehir Belediyemizin diğer yatırımlarını da eklediğimiz zaman bu rakam 1 milyar 642 milyon TL oluyor. Son 4 yılda bize Ankara'dan gelen para, sadece 602 milyon lira. Buna karşılık en çok vergi ödeyen iller arasında ilk 10'dayız. Yani bu demek oluyor ki 35 veriyoruz, 1 alabiliyoruz.  Tekirdağ genelinde muazzam bir altyapı hamlesi yapıldı. İçme suyu hatları, kanalizasyon hatları, yağmur suyu hatları, yollar ve bir sürü yatırımlar yapıldı. Dünyada tirajı en yüksek olan dergilerden biri olan Forbes, Tekirdağ'ı Türkiye genelinde yaşamak ve çalışmak için en ideal iller arasında 4'üncü sırada gösterdi. Halen bunca yatırımlara rağmen maalesef halen eksikliklerimiz var. Ama bunun da nedeni, Tekirdağ'a uzun yıllardır hiçbir şey yapılmadı. Ankara'dan Tekirdağ'a maalesef doğru düzgün hiçbir şey gelmedi. Önümüzdeki dönemlerde Tekirdağ Türkiye'nin en iyi şehirleri arasına girecektir. Ben yapılan yatırımların tüm vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum." ifadelerini kullandı.  

 “KURDELE KESİLDİ, TESİS GEZİLDİ”

Yapılan konuşmalardan sonra Gönence Mahallesi İçme Suyu Terfi Merkezi’nin açılış kurdelesi kesilerek tesisin açılışı gerçekleştirildi. Açılışın ardından katılımcılar tesisi gezerek incelemelerde bulunup, görevli teknik personelden tesis hakkında detaylı bilgi aldılar. (Murat Yayın)

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top