MALKARA BELEDİYESİ: “DİKKAT! VERGİ ÖDEMELERİNDE SON GÜN; BUGÜN”

179 okunma

Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Emlak, Çevre Temizlik, İlan ve Reklam Vergisi, Evsel Katı Atık Toplama ve Taşıma Ücretlerinin 2019 Yılı 1. taksit ödemeleri ile 6736, 7020 ve 7143 sayılı Kanunlar kapsamında yapılandırılan borçların dönemi taksit ödemelerinin 31 Mayıs 2019 Cuma günü (bugün) sona ereceğini hatırlatarak doğabilecek mağduriyetlere karşı vatandaşlara uyarıda bulundu.

“VATANDAŞLARIMIZ KREDİ KARTI İLE ÖDEMELERİNİ BELEDİYEMİZE GELMEDEN DE YAPABİLECEKLERDİR”

Konu ile ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul; “Emlak, Çevre Temizlik, İlan ve Reklam Vergisi, Evsel Katı Atık Toplama ve Taşıma Ücretlerinin 2019 Yılı 1. taksit ödemeleri ile 6736, 7020 ve 7143 sayılı Kanunlar kapsamında mükelleflerimizin yapılandırdığı borçların dönem taksitlerini 31 Mayıs 2019 Cuma günü mesai saati bitimine kadar, Belediyemiz veznelerine ve  Belediyemiz resmi web sayfası www.malkara.bel.tr “Onlıne İşlemler” kısmından kredi kartı ile ödemelerini Belediyemize gelmeden de yapabileceklerdir.

“VERGİ ÖDEMEK BİR VATANDAŞLIK GÖREVİDİR”

Özellikle bir konuya değinmek isterim. Vergi ödemek bir vatandaşlık görevidir. Vatandaşlarımız, bu görevini yerine getirirken ödenen rakam, zorla alınan para olarak algılanmamalı, kişi ve toplum olarak yararlandığımız sağlık, eğitim, güvenlik, adalet, ulaşım gibi tüm kamu hizmetlerinin bedeli olarak değerlendirilmelidir.“ dedi. (Nurdan Yavuzcan)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top