MALKARA BELEDİYESİ FENER ALAYI DÜZENLEDİ

249 okunma

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Gençlik Bayramı nedeniyle Atatürk Anıtı önünde Malkara Belediyesi tarafından düzenlenen fener alayı yürüyüşü yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen Fener Alayı yürüyüşüne; Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, CHP Malkara İlçe Başkanı Hülya Ertan, S.S 269 Sayılı Malkara Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Malkara belediye meclis üyesi Cem Özkan, Belediye Başkan Yardımcıları Bahaettin Cömert, Ahmet Nazif Balcı, İsmail Akkaya, CHP Malkara İlçe Kadın Kolları Başkanı Neslihan Kökten, TESKİ Malkara Şube Müdürü Kenan Taşkın, Belediye Meclis Üyeleri, muhtarlar, basın mensupları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 “ŞAMPİYONLUĞU KUTLADI”

Fener Alayı yürüyüşü öncesinde Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul 2017-2018 Spor Toto Süper Lig İlhan Cavcav Sezonu’nda Galatasaray’ın şampiyon olması dolayısıyla Galatasaraylı taraftarların sevincine ortak olarak şampiyonluğunu kutladı.

 “TÜRK BAYRAĞI AÇILDI”

Atatürk Anıtı önünden başlayan fener alayına katılan vatandaşlar 60 metre uzunluğundaki Türk bayrağını açarak, ellerinde meşaleler ve Türk bayrakları ile marşlar eşliğinde 14 Kasım Caddesi, Şehit Selim Vural Caddesi, Namık Kemal Caddesi ve İsmet İnönü Caddesi güzergâhından geçerek Malkara caddelerini yürüyüş boyunca adeta kırmızı - beyaza boyadılar.

 “TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Hükümet Konağı önünde son bulan fener alayı yürüyüşü sonunda konuşma yapan Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul “Değerli hanımefendiler, beyefendiler, sevgili çocuklar, 19 Mayıs’ın Türkiye Cumhuriyetinin gerçek sahibi sevgili gençler Cumhuriyete ay yıldızlı bayrağımıza Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve devrimlerine her fırsatta sahip çıkan sevgili Malkaralılar hepinizi en içten duygularımla sevgi ve saygılarımla selamlıyorum. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk 16 Mayıs sabahı Bandırma Vapuru ile 18 kişilik mürettebatıyla bir komutan olarak değil, aziz Türk milletinin umudu olarak, bağımsızlık ateşi olarak, özgürlük ruhu olarak, Cumhuriyet sevdası olarak Anadolu’ya doğru yola çıktı. 19 Mayıs 1919’da Samsun’da Anadolu’ya ayak basan aziz Türk Milletinin özgürlük ruhu, bağımsızlık ruhuydu.  Tüm yurdu Anadolu’yu ilmek ilmek işledi. Erzurum’da, Sivas’ta, Amasya’da özgürlük ve bağımsızlık ruhu aykırdı. 99 yıl önce bugün 19 Mayıs 1919 Dünya’da emsali görülmemiş bir destanın başlangıcıydı. Bir milletin yeniden doğuşuydu. İşte bu yüzden Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e doğum günü’nü sorduklarında 19 Mayıs demiştir. Bizler bugün ülkemizde özgürce, bağımsızca yaşayabiliyorsak bunu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, silah arkadaşlarına, aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçluyuz. Ben öncelikle yüreğinde Atatürk sevgisi taşıyan, özgürlük, bağımsızlık, cumhuriyet sevdası taşıyan, Atatürk ilke ve devrimlerini hayat felsefesi olarak özümsemiş tüm hemşerilerime bizlerle birlikte bu coşkuyu paylaştıkları için teşekkür ediyorum. Bu güzel ülkeyi, ay yıldızlı bayrağı, ezanın susmamasını, cumhuriyeti, özgürlüğü, bağımsızlığı bizlere emanet eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi şükran, minnet ve rahmet duygularımla anıyor, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınızı kutluyorum. Malkara halkı Atatürk ilkelerine, devrimlerine bağlılığını bir bütün olarak tekrar göstermiştir. Hepinize teşekkür ediyorum.” dedi.

 Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul'un yapmış olduğu konuşmanın ardından fener alayı yürüyüşü son buldu. (Murat Yayın)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top