MALKARA BELEDİYESİ MERAKLA BEKLENEN SÖZLEŞMEYİ İMZALADI

353 okunma

“ÇOCUK OYUN ALANI-KIŞ BAHÇESİ-AKILLI AĞAÇ-KENT MOBİLYALARI-ÜCRETSİZ Wİ-Fİ VE DAHA FAZLASI”

Malkara Belediye Başkanlığı tarafından, Gazibey mahallesi 215 ada, 1 parselde kayıtlı bulunan taşınmazdaki park alanına çevre düzenlemesi ve peyzaj uygulaması işine ait sözleşme, Belediye Başkanlığı makamında Malkara Belediyesi adına Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul ve Elif Öfgeli tarafından imzalandı.

Tr21/18/KÖA/0034 referans numaralı; “Kültür ve Sanat Parkı Çevre Düzenlemesi ve Peyzaj Uygulaması İşi”ne ait imzalanan sözleşmenin ardından Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul şunları ifade etti:

“150 (YÜZ ELLİ) GÜN İÇİNDE GEÇİCİ KABULE HAZIR HALE GETİRİLECEK”

“Kültür ve Sanat Parkı Çevre Düzenlemesi ve Peyzaj Uygulaması işine ait sözleşmesini hayırlısıyla imzaladık. Yapılan bu sözleşme ile Malkaramıza yakışacak modern bir parkın son adımını da gerçekleştirmiş olduk. Sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 5 (beş) gün içinde ‘Yapım İşleri Genel Şartnamesi Hükümleri’ne göre yer teslimi yapılarak yüklenici firma tarafından işe başlanacak ve 150 (yüz elli) gün içinde geçici kabule hazır hale getirilecektir.”

Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul’un yaptığı açıklama şöyle devam etti:

“İŞİN TAMAMI İÇİN 415.000,00 TL BEDEL ÖDENECEK”

“Kültür ve Sanat Parkı Çevre Düzenlemesi ve Peyzaj Uygulaması işinin tamamı için 415.000,00 TL (dört yüz on beş bin lira) bedel ödenecektir. 2014 yılında göreve geldiğimizde dedik ki, Malkara'nın marka değerini yükseltmek adına birçok çalışmamız olacak ve Malkara’nın çehresini makûs tarihini değiştireceğiz. Geçen 5 yıl süre içerisinde de çiftçimize, üreticimize, esnafımıza ve eğitime birçok alanda hizmet odaklı yatırımlarımızı gerçekleştirdik.”

Başkan Yurdakul konuşmasını şu sözlerle sonlandırdı:

“PARK İÇİNDE KIŞ BAHÇESİ YAPILACAK VE MODERN HAYATIN TEKNOLOJİK İHTİYAÇLARI KARŞILANACAK”

“Sıra geldi Malkaramız için önemli yere sahip olan ve ilçe merkezinin ortasında bulunan eski adıyla ‘Kuğulu Park’ şimdi ki adıyla 15 Temmuz Demokrasi Parkı'na. Proje kapsamında; çevre düzenlemesi ve kent mobilyaları yenilenecek. Engelli vatandaşlarımıza yaşam alanları yaratılacak ve çocuklarımıza park içinde çocuk oyun ve fitness alanları oluşturulacak. Park içinde kış bahçesi yapılacak ve modern hayatın teknolojik ihtiyaçları karşılanacak. Bu kapsamda; ücretsiz ‘Wi-Fi’ hizmeti ile çevresel verileri elde edebilen, interaktif servisler aracılığıyla verileri ilçeyle paylaşabilen akıllı ağaç uygulaması olacak. Malkara halkı hizmetin en iyisine layık ve hizmetin en iyisini sunmak için gece gündüz çalışmaktayız. Yorulmak yok, durmak yok, Malkara için hizmete devam.” (Ömür Çolak)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top