MALKARA BELEDİYESİ NİSAN AYI MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

238 okunma

Malkara Belediye Meclisi 5393 Sayılı Yasanın 20. Maddesine göre Nisan ayı Olağan Meclis Toplantısının gündem maddelerini görüşmek üzere Belediye binasındaki Meclis Odasında Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul’un Başkanlığında toplandı.

Nisan ayı Olağan Meclis Toplantısına; açılış konuşması, yoklama, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitler adına saygı duruşunda bulunulması ve meclis gündem maddelerinin okunması ile başlandı.

Gündemin 1. maddesinde yer alan Belediye 2017 Mali Yılı Faaliyet Raporu görüşüldü.

Belediyemiz 2017 Mali Yılı Faaliyeti Denetim Kurulu Raporu okunarak oy birliği ile Nisan Ayı 2. Meclis Toplantısında oylanmasına oy birliği ile kabul edildi.   

Gündemin 2. maddesinde yer alan Malkara 1 / 1000 Ölçekli Revizyon ve İlave Uygulama İmar Planı Plan Notu değişikliği hakkındaki İmar Komisyon Raporu görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 3. maddesinde yer alan Malkara 1 / 1000 Ölçekli Revizyon ve İlave Uygulama İmar Planı Plan Notu değişikliği hakkındaki İmar Komisyon Raporu görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 4. maddesinde yer alan Malkara 1 / 1000 Ölçekli Revizyon ve İlave Uygulama İmar Planı Plan Notları hakkındaki İmar Komisyon Raporunun görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 5. maddesinde yer alan 5 Yıllık İmar Programı hakkındaki İmar Komisyon Raporunun görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 6. maddesinde yer alan İlçemiz merkezinde yer alan trafo yerleri plan değişikliği hakkındaki İmar Komisyon Raporunun görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 7. maddesinde yer alan Yazı İşleri Müdürlüğünün Belediye Encümen Üyesi seçilmesi hakkındaki yazısına istinaden, Belediye Encümen Üyelerinin seçimi kapalı zarf usulü ile yapıldı. CHP Grup sözcülüğü tarafından Ali İhsan Uslu ile Hüseyin Simen önerildi. Yapılan oylamada Ali İhsan Uslu 25, Hüseyin Simen 25, oy aldılar. Yapılan oylama sonucunda Belediye Encümen Üyeliğine asil olarak Ali İhsan Uslu ve Hüseyin Simen seçildiler.

Gündemin 8. maddesinde yer alan Yazı İşleri Müdürlüğünün Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi seçilmesi hakkındaki yazısına istinaden, Plan ve Bütçe Komisyonunun seçimi açık oylama usulü ile yapıldı. Plan ve Bütçe Komisyonunun 5 kişiden oluşması oy birliğiyle kararlaştırılırken, yapılan oylama sonucunda Plan ve Bütçe Komisyonuna Hikmet Altuğ, Ali İhsan Uslu, Hasan Özgür, Hasan Efe ve Şinasi Koltuk seçildiler.

Gündemin 9. maddesinde yer alan Yazı İşleri Müdürlüğünün İmar Komisyonu Üyesi seçilmesi hakkındaki yazısına istinaden, Belediye İmar Komisyonunun seçimi açık oylama usulü ile yapıldı. İmar Komisyonunun 5 kişiden oluşması oy birliğiyle kararlaştırılırken, yapılan oylama sonucunda Belediye İmar Komisyonuna Hüseyin Vasfi Güner, Volkan Soğancılar, Recai Örs, Orkun Ekrem Yılmaz ve İbrahim Zilbastı seçildiler.

Gündemin 10. maddesinde yer alan Yazı İşleri Müdürlüğünün İçişleri Komisyon Üyesi seçilmesi hakkındaki yazısına istinaden, İçişleri Komisyonunun şeçimi açık oylama usülü ile yapıldı. İçişleri Komisyonu 5 kişiden oluşması oy birliğiyle kararlaştırılırken, yapılan oylama sonucu Ahmet Şentürk, Nuran Başkütük, Ersan Tepe, Selma Yalçın ve İbrahim Zilbastı seçildiler.

Gündemin 11. maddesinde yer alan Yazı İşleri Müdürlüğünün Dış İlişkiler Komisyon Üyesi seçilmesi hakkındaki yazısına istinaden, Dış İlişkiler Komisyonunun seçimi açık oylama usulü ile yapıldı. Dış İlişkiler Komisyonunun 5 kişiden oluşması oy birliğiyle kararlaştırılırken, yapılan oylama sonucunda Belediye Dış İlişkiler Komisyonuna Afişin Turan, Celal Yılmaz, Ali İhsan Uslu, Selma Şentürk ve Mutlu Gürer seçildiler.

Gündemin 12. maddesinde yer alan Yazı İşleri Müdürlüğünün İçkili Yer Bölgesi Tespit Komisyonu Üyesi seçilmesi hakkındaki yazısına istinaden, İçkili Yer Bölgesi Tespit Komisyonunun seçimi açık oylama usulü ile yapıldı. İçkili Yer Bölgesi Tespit Komisyonunun 5 kişiden oluşması oy birliğiyle kararlaştırılırken, yapılan oylama sonucunda İçkili Yer Bölgesi Tespit Komisyonuna Ahmet Şentürk, Cem Özkan, Celal Yılmaz, Cengiz Ergen ve Mesut Şahin seçildiler.

Gündemin 13. maddesinde yer alan Yazı İşleri Müdürlüğünün Kırsal Hizmet ve Mera Islah Komisyonu Seçimi hakkındaki yazısı görüşülerek, Kırsal Hizmetler Komisyonunun 5 kişiden oluşması kararlaştırılırken, yapılan açık oylama sonucu Kırsal Hizmet ve Mera Islah Komisyonuna Hüseyin Simen, Afişin Turan, Ersan Tepe, Uğur Eker ve İbrahim Zilbastı seçildiler.

Gündemin 14. maddesinde yer alan Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün Kapalı Pazar Yeri hakkındaki yazısı görüşülerek Plan ve Bütçe Komisyonuna Havalesine oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 15. maddesinde yer alan Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün Camiatik Mahallesi 500 ada 88 parselde bulunan Turistik Tesisisin Kiralanması hakkındaki yazısı görüşülerek Plan ve Bütçe Komisyonuna Havalesine oy birliği ile kabul edildi.

Gündem dışı 1. maddesinde yer alan Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün Karacahalil Mahallesi 1355 parselde kayıtlı binanın Muhtarlık olarak kullanılan oda hariç diğer üç odanın Karacahalil Dayanışma ve Güzelleştirme Derneğine Tahsisi hakkındaki yazısı görüşülerek Plan ve Bütçe Komisyonuna Havalesine oy birliği ile kabul edildi.

  Gündem dışı 2. maddesinde yer alan alan Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün Camiatik Mahallesi Sünepe Ceşme Mevkii Nihan İlgün ve Elektrikçiler Caddeleri arasında bulunan 4*4 m’lik kısmına ATM yeri olarak kullanmak üzere T.C. Ziraat Bankası A.Ş Malkara Şube Müdürlüğüne Tahsisi hakkındaki yazısı görüşülerek Plan ve Bütçe Komisyonuna Havalesine oy birliği ile kabul edildi.

  Gündem dışı 3. maddesinde yer alan Zabıta Müdürlüğünün içkili yer bölgesi hakkındaki yazısı görüşülerek İçkili Yer Bölgesi Tespit Komisyonuna Havalesine oy birliği ile kabul edildi.

  Gündem dışı 4. maddesi olarak eklenen Camiatik Mahallesi, Bahçealtı Mevkii’nde bulunan 346 Ada, 12 No’lu parselin imar planına park alanı isabet eden kısmının söz konusu yere cami yapma amacı sebebiyle cami ibadet yeri ve resmi kurum alanı olarak değiştirilmesi için İmar ve Şehircilik Komisyonuna Havalesine oy birliği ile kabul edildi. (Nurdan Yavuzcan)

    

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top