MALKARA BELEDİYESİ OCAK AYI MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

179 okunma

Malkara Belediye Meclisi 5393 Sayılı Yasanın 20. Maddesine göre Ocak ayı Olağan Meclis Toplantısının gündem maddelerini görüşmek üzere Belediye binasındaki Meclis Odasında Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul'un Başkanlığında toplandı.

Ocak ayı Meclis Toplantısı; Atatürk Anıtına çelenk sunulması, saygı duruşunda bulunulmasının ardından Belediye Meclis Odasında açılış konuşması ve meclis gündem maddelerinin okunması ile başladı.  

Ocak ayı Meclis Toplantısına geçilmeden önce Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, 5 yıl boyunca Malkara Belediye Meclisinde görev yapan Adalet ve Kalkınma Partisi ile Milliyetçi Hareket Partisi Meclis üyelerine hizmetlerinden dolayı plaket takdim etti.

Gündemin 1. maddesinde yer alan Dolu Kadro Değişikliği hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyon Raporu görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 2. maddesinde yer alan Dolu Kadro Değişikliği hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyon Raporu görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 3. maddesinde yer alan Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğünün İhdası hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyon Raporu görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 4. Maddesinde yer alan 364 Ada 2 ve 3 Parselin Önünde Yer Alan Yan Yolun Kaldırılması hakkındaki İmar Komisyon Raporu görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 5. maddesinde yer alan Kozyörük Mahallesi 5489 nolu Parselde Resmi Kurum Alanının Ada Hattının Değiştirilmesi hakkındaki İmar Komisyon Raporu görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 6. maddesinde yer alan Plan Notunun İptali hakkındaki İmar Komisyon Raporu görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 7. maddesinde yer alan Yapılaşma Plan Notlarına İlişkin Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünün 09.10.2018 tarih ve E.9435 Sayılı Yazısı hakkındaki İmar Komisyon Raporu görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 8. maddesinde yer alan Yazı İşleri Müdürlüğünün Meclis Toplantılarının Sesli ve Görüntülü Cihazlarla Kayıt Edilmesi hakkındaki yazısı görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 9. maddesinde yer alan Yazı İşleri Müdürlüğünün Meclis Üyeleri İle İhtisas Komisyonu Üyelerinin Huzur ve Oturum Hakları hakkındaki yazısı görüşülerek oy birliği ile Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi. Meclis toplantısının 1. oturumunun ardından toplanan Plan Bütçe Komisyon raporu Meclis toplantısının 2. oturumunda görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 10. maddesinde yer alan Yazı İşleri Müdürlüğünün 5393 Sayılı Belediye Kanununun 25. Maddesi gereğince (3'ten az 5'ten çok olmamak kaydı ile) Denetim Komisyonu seçilmesi hakkındaki yazısı görüşüldü.

Mecliste grubu olan partilerin sözcüleri tarafından önerilen isimler Malkara Belediyesi Denetim Komisyonuna seçildiler. Buna göre CHP grubundan Ali İhsan Uslu, Nuran Başkütük, Recai Örs, AK Parti grubundan Hasan Efe ve MHP grubundan ise Şinasi Koltuk Malkara Belediyesi Denetim Komisyonu üyeliğine seçildiler.

Gündemin 11. maddesinde yer alan Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünün Ödüller hakkındaki yazısı görüşülerek Plan ve Bütçe Komisyonuna oy birliği ile havale edildi.

Gündemin 12. maddesinde yer alan Zabıta Müdürlüğünün Zabıta Personeli 2019 Yılı Maktu Çalışma Ücretleri hakkındaki yazısı görüşülerek Plan ve Bütçe Komisyonuna oy birliği ile havale edildi.

Gündemin 13. maddesinde yer alan Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün Vasıf Değişikliği Talebi hakkındaki yazısı görüşülerek oy birliği ile Plan ve Bütçe komisyonuna havale edildi.

Gündemin 14. maddesinde yer alan Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün Tahsis hakkındaki yazısı görüşülerek oy birliği ile Plan ve Bütçe komisyonuna havale edildi. Meclis toplantısının 1. oturumunun ardından toplanan Plan Bütçe Komisyon raporu Meclis toplantısının 2. oturumunda görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 15. maddesinde yer alan Tam Zamanlı Sözleşmeli Personel Çalıştırılması hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyon Raporu görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Gündem dışı 1. maddesinde yer alan Kiremitlik Mahallesinde İmam Evi olarak kullanılan yeri Maliye hazinesi olarak devri hakkındaki yazısı görüşülerek oy birliği ile Plan ve Bütçe komisyonuna havale edildi. (Murat Yayın)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top