MALKARA BELEDİYESİ PERSONELLERİNE ETİK EĞİTİMİ VERİLDİ

216 okunma

Etik Haftası olması sebebiyle İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından Belediye personellerine, sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki grup halinde kurum içi personel Etik Eğitimi verildi.

Belediye Meclis Odasında Malkara Belediye Başkanlığı Etik Komisyonu Başkanı Ahmet Nazif Balcı, Etik Kurulu Üyesi Ünal Akkaya tarafından verilen eğitimde, Belediye personelini Etik Bilinci ve Davranışları konu başlıklarında personel ile birebir etkileşimli olarak, çalışma hayatında önemli bir yer tutan etik kavramının dünya ve ülkemizdeki önemi, kamu çalışanlarının eylem ve işlemlerinde tarafsızlık, adalet, nezaket ve şeffaflık ilkeleri ile vatandaş güvenine önem verilmesi gibi konularda bilgiler aktardılar.

Etik Haftası ile ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul;

“TARAFSIZLIK, ADALET, NEZAKET VE ŞEFFAFLIK İLKELERİ İLE VATANDAŞ GÜVENİNE DAYALI HİZMET VERMEKTEYİZ”

”Bilindiği üzere 25 Nisan 2004 Tarih ve 5176 sayılı "Kamu Görevlileri Etik Davranış İlkeleri ile Başvuru ve Esasları Hakkında Kanun" yayımlanarak yürürlüğe girmiş ve bu kanunun 7. Maddesine istinaden "Kamu Görevlileri Etik Davranış İlkeleri ile Başvuru ve Esasları Hakkında Yönetmelik" hazırlanarak 13 Nisan 2005 tarih ve 25785 Sayılı Resmi Gazete de yayımlanarak hayata geçirilmiştir.

Belediyemizde de bu bağlamda Etik Komisyonumuzu göreve geldiğimiz ilk günlerde hayata geçirip işlemesini sağlamaktan büyük bir onur duymaktayım. Belediye olarak iş ve işlemlerimizde etik davranışın temel ilkeleri olan tarafsızlık, adalet, nezaket ve şeffaflık ilkeleri ile vatandaş güvenine dayalı hizmet vermekteyiz.

“ETİK HAFTASINI KUTLUYOR, BAŞARILI VE ETİK KÜLTÜRÜNE DAYALI ÖZVERİLİ ÇALIŞMALARIMIZIN DEVAMINI DİLİYORUM”

Bu çerçevede etik farkındalığının oluşturulması ve etik ilkelerinin bilinirlik düzeyinin arttırılarak yaygınlaştırılması ve kamu etik kültürünün oluşturulmasında önemli yere sahip Belediyemizde görev alan mesai arkadaşlarıma ve tüm kamu çalışanlarının “Etik Haftasını” kutluyor, başarılı ve etik kültürüne dayalı özverili çalışmalarımızın devamını diliyorum.“ dedi.

Vatandaşlar Etik Komisyonu hakkında www.malkara.bel.tr/kurumsal/etik-komisyon adresinden detaylı bilgiler alabilirler. (Nurdan Yavuzcan)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top