MALKARA BEŞİKTAŞLILAR DERNEĞİ’NDE OLAĞAN GENEL KURUL KONGRESİ YAPILDI

122 okunma

Malkara Beşiktaşlılar Derneği’nde 2018 Yılı Olan Genel Kurul Kongresi yapıldı. Malkara Beşiktaşlılar Derneği’nde düzenlenen kongreye; dernek üyeleri, haysiyet divanı, divan kurulu, denetim kurulu, yönetim kurulu ve basın mensupları katıldı.

OLAĞAN GENEL KURUL KONGRESİ’NİN GÜNDEM MADDELERİ

Olağan Genel Kurul Kongresi’nin gündem maddeleri şöyle belirtildi: “Açılış ve Yoklama, Kongre Başkanlık Divan Seçimi, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı, Yönetim Kurulu faaliyet raporunun okunması ve müzakeresi, Denetim Kurulu faaliyet raporunun okunması ve müzakeresi, Kesin Hesap Bütçesinin görüşülerek onaylanması, Tahmini Bütçenin görüşülerek onaylanması, Yeni Yönetim Kurulu ile Yeni Denetim Kurulu Asil ve Yedek Üyelerinin Seçimi, Dilek ve Temenniler ve Kapanış.”

GÜNDEM GEREĞİ İLK ÖNCE “DİVAN KURULU” OLUŞTURULDU

Olan Genel Kurul Kongresini açmak için gündem gereği ilk önce “Divan Kurulu” oluşturuldu. Yönetim Kurulu tarafından; Divan Başkanlığına Hikmet Altuğ, Kâtip Üyeliklerine Ahmet Şentürk ve Şadan Şentürk isimleri sunuldu ve oy çoğunluğu ile “Divan Kurulu” seçildi. Divan Kurulu seçiminin ardından cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ve aynı zamanda Beşiktaş’ın Onursal Başkanı Rahmetli Süleyman Seba adına saygı duruşunda bulunuldu. Saygı duruşunun ardından kongre İstiklal Marşı ile devam etti. İstiklal Marşı okunduktan sonra “Haysiyet Divanı Seçimi” oy çoğunluğuyla gündem maddeleri arasına eklendi. Yapılan seçim sonrasında Haysiyet Divanı’nda Asil ve Yedek Üyelerin isimler şöyle yer aldı:
Haysiyet Divanı Asil Üyeleri: Ahmet Şentürk, Mehmet Gülseren ve Ayhan Kurbancılar”
Haysiyet Divanı Yedek Üyeleri: Zeki Basmaz, İlhan Alcan ve Remzi Pekgöz”

BAŞKAN OSMAN ALCAN: “BİZLERE VERMİŞ OLDUĞUNUZ DESTEKLERDEN DOLAYI HEPİNİZE “TEŞEKKÜR EDER, SAYGILAR SUNARIZ”

Gündem maddesi gereği “Yönetim Kurulu faaliyet raporu” Yönetim Kurulu Başkanı Osman Alcan tarafından genel kurula okundu. Faaliyet raporu yapılan oylama sonucunda oy birliği ile kabul edildi. Yönetim Kurulu Başkanı Osman Alcan 2017-2018 yılları arasına ait faaliyet raporunda şunları ifade etti:

“Sayın üyelerimiz Yönetim Kurulumuz seçildikten sonra ilk önce görev paylaşımını yaptık. Ardından ilçemizde bulunan resmi kurum ve kuruluşlara ziyaretlerde bulunduk. Malkara Beşiktaşlılar Derneği olarak sponsorlarımızın desteği ile her yılbaşında takvim yaptırarak üyelerimize ve Malkara halkına ücretsiz olarak takvimlerin dağıtımını gerçekleştirdik. İki yıllık süre zarfından sizlere 5253 Sayılı Dernekler Kanunu çerçevesinde hizmet vermeye çalıştık. Bizlere vermiş olduğunuz desteklerden dolayı hepinize teşekkür eder, saygılar sunarız.”

DENETİM KURULU FAALİYET RAPORU GENEL KURULA OKUNDU

Yönetim Kurulu faaliyet raporunun ardından gündem gereği “Denetim Kurulu faaliyet raporu” Denetim Kurulu Asil Üyesi Onur Akıncı tarafından genel kurula okundu. Raporun okunmasının ardından yapılan oylamada Denetim Kurulu raporu oy birliği ile kabul edildi. Denetim Kurulu Asil Üyesi Onur Akıncı yapmış olduğu açıklamada şunları ifade etti:

“Denetim Kurulu olarak; derneğin resmi defterleri usulüne ve mevzuata uygun olarak tutulduğu, toplantı ve kararların karar defterine işlendiği, dernek gelirlerinin alıntı makbuzu karşılığı yapıldığı, giderlerin vergi karşılığı sarf edildiği anlaşılmıştır. Genel kurula saygıyla sunarız.”

YÖNETİM KURULU İLE DENETİM KURULU ASİL VE YEDEK ÜYELERİ AÇIK OYLAMA İLE SEÇİLDİ

Kongrede Denetim Kurulu faaliyet raporu açıklandıktan sonra gündem gereği “Kesin Hesap Bütçesi ve Tahmini Bütçe” görüşülerek oy birliği ile kabul edildi. Bütçe görüşmelerinin ardından kongrede “Yönetim Kurulu ile Denetim Kurulu Asil ve Yedek Üyelerinin Seçimi” yapıldı. Yeni Yönetim Kurulu ve Yeni Denetim Kurulu Üyelerinin açık oylama ile seçilmesi üyelerin onayına sunuldu ve kabul edildi. Yapılan oylama sonucunda “Yönetim Kurulu ile Denetim Kurulu Asil ve Yedek Üyeleri” şu isimlerden oluşuyor:

Yönetim Kurulu Asil Üyeleri:
“Osman Alcan, Cengiz Uysal, Ender Macar, Cihan Özgen, Esat Gürsoy, Nihat Yıldırım ve Umut Gider”
Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri:
“Gökhan Şentürk, Ziya Becerik, Kurtuluş Suna, Yusuf Gündüz, Burak Firan, Ercüment Karateke ve Hikmet Altuğ.”
Denetim Kurulu Üyeleri:
“Sinan Beşer, Onur Akıncı ve Ali Yılmaz”
Denetim Kurulu Yedek Üyeleri:
“Metin Gezek, Cüneyt Taşkır ve Vedat Uyanık”

DİVAN KURULU BAŞKANI HİKMET ALTUĞ: “BEŞİKTAŞLILIK DURUŞUNA YAKIŞIR BİR DERNEK ORTAMI YAŞATMAMIZ GEREKİR”

Gündem maddeleri arasında yer alan dilek ve temenniler bölümünde söz alan Haysiyet Divanı Yedek Üyesi Zeki Basmaz, dernekte maç seyrederken argo ve küfür içerikli kelimelerin kullanılmamasına ve genç taraftarlarımıza örnek olunmasına dikkat çekti ve hangi takımın maçı olursa olsun saygı çerçevesinde maçların izlenmesi gerektiğine vurgu yaptı. Yönetim Kurulu Başkanı Osman Alcan konunun takipçisi olacağını ve gerekli uyarıların yapılacağını ifade etti. Divan Kurulu Başkanı Hikmet Altuğ da: “Bunlar çok önemli konular. Burada Beşiktaşlılık duruşuna yakışır bir dernek ortamı yaşatmamız gerekir. Bu ve benzeri sorunların hep birlikte üstesinden geleceğiz” dedi. Malkara Beşiktaşlılar Derneği Olan Genel Kurul Kongresi gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından çekilen hatıra fotoğraflarından sonra sona erdi. (Ömür Çolak)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top