MALKARA ÇAVUŞKÖY MAHALLESİ ATATÜRK ANITINA KAVUŞTU

506 okunma

Malkara Çavuşköy Mahallesinde Atatürk Anıtı Açılış töreni büyük bir coşku ile gerçekleştirildi.

Düzenlenen törene, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Zeki Gürcün, Başkan Danışmanları Şeref Çetin ve Neşat Erdoğan, Daire Başkanları, Malkara Belediye Başkan Yardımcıları Bahattin Cömert, Celal Yılmaz, S.S 269 Sayılı Malkara Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı ve Belediye Meclis Üyesi Cem Özkan, CHP Malkara ilçe Başkanı Hülya Ertan, CHP Kadın kolları Başkanı Neslihan Kökten, Gençlik kolları başkanı Aykut Yeniceli, Belediye meclis üyeleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Basın mensupları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 “BAŞKANLARIMA TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Törende konuşma yapan Çavuşköy Muhtarı Erdal Esen, "Bu değerli anıt için Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanım Kadir Albayrak'a ve Malkara Belediye Başkanım Ulaş Yurdakul’a çok teşekkür ediyorum. Çavuşköy'e Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün anıtını kazandırdığı için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

 “BUGÜN BU AÇILIŞLARIN EN ANLAMLISINI GERÇEKLEŞTİRİYORUZ”

Muhtar Esen'in ardından konuşma yapan Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, "Büyükşehir Belediyemizle birlikte dört yıllık hizmet süremizce birçok temel atma töreni ve açılış töreni gerçekleştirdik. Bugün bu açılışların en anlamlısını gerçekleştiriyoruz. Cumhuriyetimizin kurucusu, eşsiz bir lider, komutan ve devlet adamı olan, bugün yurdumuzun dört bir yanında rengini şehit kanından alan, ay yıldızlı bayrağımızın dalgalanmasını sağlayan, yine bugün yolumuzun dört bir yanında ezan sesinin susmamasını sağlayan, özgürce aldığımız her nefesi borçlu olduğumuz Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e, şükran ve sevgimizi ölümsüzleştirecek bir eseri Çavuşköy Mahallemize kazandırmanın mutluluğunu, gururunu hep birlikte sizlerle paylaşıyoruz. Malkara'ya yapılan bütün yatırımlar için Büyükşehir Belediye Başkanıma tekrar sizlerin huzurunuzda teşekkür etmek istiyorum. Bizler Ulu Önderimizin gösterdiği yolda muasır medeniyet seviyesine ulaşmak için 4 yıldır dinlenmeden, yorulmadan, azimle ve gayretle çalışıyoruz. Tekirdağ Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte Malkara'nın bugün ne değil gelecek 50 yılını markalaştıracak projeleri ilçemizde 4 yılda hayata geçirdik. Bizler Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün ilkelerini, devrimlerini, Gençliğe Hitabesini, Bursa Nutku'nu hayat tarzı olarak bilen, öğrenen ezberleyen insanlarız. Bizler Ulu Önderimizin açtığı yoldan bıkmadan, yorulmadan, dinlenmeden devam ediyoruz. Bugün özellikle benim altını çizmek istediğim bir konu var, özgürce aldığımız nefesi borçlu olduğumuz Cumhuriyetimizin kurucusu, ülkemizin kurtarıcısı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e ve onun silah arkadaşlarına, iki ayyaş diyenlerle bizleri aynı yere koymayın. Ben tüm Malkaralı hemşehrilerimin, Atatürk ilkelerine, Atatürk devrimlerine olan bağlılığını biliyorum. İnanıyorum ki pazara kadar değil, seçime kadar değil, mezara kadar bütün Çavuşköy mahallesindeki hemşerilerim, bütün Malkaralı hemşerilerim özgürlükle, demokrasiyle, adaletle, cumhuriyetle kalacaklar, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün çizdiği yoldan hiçbir zaman ayrılmayacaklar" sözlerini söyledi.

 “BEN BU HEYKELİ ÇAVUŞKÖYLÜ KADINLARA EMANET EDİYORUM”

Son olarak konuşma yapmak üzere kürsüye davet edilen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, "Heykelin yapılmasındaki bence en önemli talep, talebin köy muhtarımızdan ve köyü sakinlerinden gelmesi. Benim için en güzel özellik budur. Ancak günümüz Türkiye'sinde dünyanın saydığı, dünyanın kendine önder kıldığı bizim İstiklal Savaşımızın lideri, bugünkü varlığımızın nedeni Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün ve silah arkadaşlarının bugün bile zaman zaman siyasetçiler tarafından tenkid edildiğine ve heykellerine saldırıların yapıldığına şahit oluyoruz. Önemli olan yapılan bir heykeli kırmak değil, kılabilirsiniz belki ama onun ideallerini onun kalbimizdeki sevgisini, aşkını asla asla söndüremezler. Geldiğimiz noktada yerel yönetim olarak Büyükşehir Belediyesi ve Malkara Belediyesi hizmetlerimizin birçoğunu tamamladık, tamamlamaya da devam ediyoruz.  Biz bu hizmetleri yaptıkça bu hizmetleri takdir etmesi gerekenler, en azından teşekkür etmesi gerekenler, sadece tenkit etmekle günü geçiriyorlar. Ama şunu bilsinler ki altını çizerek söylüyorum Türkiye'de 24 Haziran 2018'de de, 8 Temmuz 2018'de de ve ebediyen İzmir'in dağlarında çiçekler açacak. Yaşa Mustafa Kemal Paşa yaşa sesleri Türkiye var oldukça yankılanacak. Önümüzde 330 gün var. Çalışmalarımız aynen devam edecek. 30 Mart 2019'a geldiğimiz zaman şunu bilsin ki gelip hesap vereceğiz. Öyle 9 ay kala, 10 ay kala bırakıp gitmek yok. Çünkü vatandaş sizi buraya 5 yıllığına seçiyor. Son zamanda Ak Parti İl Başkanı ve yöneticilerinin gayet beni üzen bir beyanatları var. 12-0'ın intikamını alacağız diyor. 12-0 yapan bizim halkımızdır. Halkla derdi olamaz. Halkın tercihine saygılı duyulur. 12-0 oldu diye siz bunu siyasal üslubun aşağısına çekerek bir yere varamazsınız" şeklinde konuştu.

Albayrak sözlerine, "Bu heykelin değeri maddi değeri hiç önemli değil. Ama bu heykelin manevi değerini, bu heykelin manevi değerini ölçebilecek bir rakamda dünyada icat edilmedi. Bütün Çavuşköylüler burada gezerken gurur duyacaklar. Bugün bu heykelin açılışında çok gururlandım. Ben bu heykeli Çavuşköylü kadınlara emanet ediyorum. Hayırlı olsun diliyorum. Her zaman söylüyorum yolumuz, geleceğimiz hep Mustafa Kemal Atatürk'ün idealleridir. Ne Mutlu Türküm Diyene" şeklinde devam etti.

 Konuşmaların ardından alkışlar eşliğinde anıtın açılışı gerçekleştirildi. (Murat Yayın)

 

 

 

 

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top