MALKARA CHP İYİ PARTİ’YE İMZA DESTEĞİ VERDİ

952 okunma

Cumhuriyet Halk Partisi Malkara İlçe Teşkilatı, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Cumhurbaşkanlığı'na aday olabilmesi başlattığı Yüz bin (100.000) imza kampanyasına destek verdi.

“SEÇİM ÇALIŞMALARIMIZI BAŞLATTIK”

CHP Parti binasında düzenlenen destek programı öncesi açıklamalarda bulunan CHP Malkara İlçe Başkanı Hülya Ertan, “Bugün itibarı ile seçim çalışmalarına başladık. Ben inanıyorum ki burada ki her yol arkadaşım benden daha fazla emek harcayacaktır. Bundan zerre kadar şüphem yoktur. Bugün burada toplanmamızın bir diğer sebebi de İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener'in başlatmış olduğu imza kampanyasıdır. Bu programın sonunda buradan hep birlikte İlçe Seçim Kurulu’na gideceğiz. Ülkemizin demokrasi ile yönetilebilmesi ve parlamenter sistemle yönetilebilmesi için ülkesini, vatanını, bayrağını seven duyarlı bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak bizler de gidip imzamızı atacağız. Her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının aday olma, seçme ve seçilme hakkı vardır. Hiç kimse buna engel olamaz. Kazanan Cumhuriyet Halk Partisi olacak, kazanan Cumhuriyet olacak, kazanan demokrasi olacak. Katıldığınız için hepinize teşekkür ediyorum.” Dedi.

 “İMZALARIMIZI ATACAĞIZ VE KENDİSİNE DESTEK VERECEĞİZ”

İlçe Başkanı Hülya Ertan’ın konuşmanın ardından açıklamalarda bulunan Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul “Kurucu misyonumuza yakışan bir şekilde Türkiye’ye demokrasiyi çok partili sistemi getiren bir parti olarak İYİ Parti’ye seçimlere katılabilmeleri için milletvekillerimiz ile birlikte grup kurmasını sağlamıştık. Bunun ardından 5'e 5 olan Yüksek Seçim Kurulu'nun kararı oy birliği ile kabul edilerek İYİ Parti'yi seçime katmak zorunda kalmıştı. Maalesef için de yaşadığımız demokrasi ve adalet özet olarak bu. Bizler özgürlüğe, adalete inanan kişiler olarak bugün tekrar Meral Akşener’in Cumhurbaşkanlığına aday olabilmesi için İlçe Seçim Kuruluna gidip imzalarımızı atacağız ve kendisine destek vereceğiz. Bugün Cumhuriyet Halk Partisi’nin adayı açıklandı. Sevgili Muharrem İnce ben belediye başkanı adayı iken Malkara’ya gelip bana destek olmuştu. Şimdi destek olma sırası bizde. Muharrem İnce’nin bu seçimi kazanabilmesi için elimizden gelenin fazlasını yapacağız. Ben Malkaralı hemşerilerime bugün Çavuşköy Mahallemizde Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk Anıt’ı açılışında da söyledim. Ben Malkaralı hemşerilerimin demokrasiden, özgürlükten, adaletten, cumhuriyetten ayrılmayacaklarını düşünüyor ve inanıyorum. Hepinize saygılar sevgiler sunuyorum.“ dedi.

 “ÜLKE NORMALE DÖNER İNŞALLAH, TEŞEKKÜR EDİYORUM”

CHP grubunu Hükümet konağı önünde Malkara İYİ Parti İlçe Başkanı Şencan Pakalpakçil ve partililer karşıladı. İYİ Parti İlçe başkanı Pakalpakçil burada yaptığı açıklamada, “Bende Belediye başkanımıza, İlçe başkanımıza ve Partililere demokrasiye ve ülkemize verdikleri destek için çok teşekkür ediyorum. Bizde her kesimin kendi düşüncelerini parlamentoda temsil etmesini istiyoruz. Onun için buradayız. Biz şuanda 115 bin’i bulduk imza olarak. İnşallah diğer partilerde aynı sayıyı bulurlar. Çoğulcu demokrasiyle ülkemizi yönetiriz. Ülke normale döner inşallah. Çok teşekkür ediyorum. Her şey Türkiye için.” Dedi.

 Yapılan konuşmaların ardından CHP’liler hep birlikte ilçe seçim kuruluna geçti. (Murat Yayın)

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top