MALKARA DEVLET HASTANESİ’NDE YANGIN TATBİKATI

313 okunma

Malkara Devlet Hastanesi’nde planlı olarak yapılan yangın ve tahliye tatbikatı gerçeğini aratmadı.

Senaryo gereği elektrik kontağından çıkan yangına müdahale eden itfaiye ve sağlık ekipleri hastaları tahliye ederken, tatbikattan haberi olamayan hastalar şaşkınlık yaşadı. Olası bir yangın durumunda hastane binasının nasıl tahliye edileceği konusunda eksiklikleri görmek ve gerekli müdahalelere hazır olmak amacıyla Malkara Devlet Hastanesi yönetimi, tatbikat yaptı.

 “HASTALAR NELER OLDUĞUNU ANLAMAYA ÇALIŞTI”

Senaryoya göre elektrik kontağından çıkan yangın için itfaiye ekiplerine haber verildi. Hastalardan habersiz yapılan tatbikatta hastalar sedyelerle tahliye edilirken, sağlık ekipleri de yaralıları ambulanslarla başka hastanelere taşıdı. Tatbikat sırasında hastaneye gelen hastalar neler olduğunu anlamaya çalışırken tatbikat sırasında heyecanlı dakikalar yaşandı.

 “GEÇMİŞ OLSUN DİLEKLERİNİ İLETTİ”

Hastalara ve personele geçmiş olsun dileklerini ileten Malkara Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Onur Durgun, başarılı bir tatbikat olduğunu ifade ederek “Allah gerçeğini göstermesin” dedi. Başhekim Onur Durgun ayrıca personele her zaman dikkatli olunması hususunda uyarıda bulundu. (Murat Yayın)

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top