MALKARA İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ ÖĞRENCİLERE “TRAFİK EĞİTİMİ” VERDİ

150 okunma

Malkara İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği ekipleri öğrencilere “Trafik Eğitimi” verdi.

Düzenlenen eğitim programı dâhilinde Malkara Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde bulunan Trafik Ekipleri okul öğrencilere konu hakkında çeşitli bilgiler aktardı.

“SÜRÜCÜLER VE ARAÇLAR NASIL TRAFİKTE BİRER ETKEN İSE, SİZLER DE TRAFİKTE YAYA OLARAK BİRER ETKENSİNİZ”

 “Trafik Eğitimi” programında görevli polis memurları öğrencilere aktardığı bilgilerden bazıları şöyle:

“Trafik insanların, araçların, hayvanların karayolundaki hal ve hareketleri olarak tanımlanabilir. Sizler okula gelip giderken veya okul bahçesinden çıktığınız andan itibaren birer yayasınız ve trafiğin içerisinde birer unsursunuz. Sürücüler ve araçlar nasıl trafikte birer etken ise, sizler de trafikte yaya olarak birer etkensiniz. Zorunlu kalınmadıkça yayalar kaldırımdan inmemeli ve karayolunda yürümemeli.  Özellikle öğrenciler okula gelip giderken kulaklığı kulağına takıyor ve yürümeye başlıyor. Fakat etrafından gelebilecek herhangi bir uyarıcı sese karşı savunmasız olabileceğini unutuyor. Müzik elbette dinleyeceğiz fakat en azından tek kulağımızın açık olması daha güvenli olacaktır. Bunun yanında park etmiş arabaların yanından geçerek yola çıkacağımız zaman çok dikkatli olmalıyız. Güvenli ve kontrollü bir şekilde adım atmalıyız. Çünkü seyir halinde olan sürücü o an bizi park halindeki aracın arkasından çıkarken fark edemeyebilir. Aynı zamanda okula gelip giderken mümkün olduğunca trafik akışının az olduğu sokakları tercih etmeliyiz.”

ÖĞRENCİLER VE POLİSLER SORU CEVAP EŞLİĞİNDE HEM EĞİTİCİ HEM DE EĞLENCELİ VAKİT GEÇİRDİ

Hazırlanan slayt üzerinde verilen “Trafik Eğitimi” eğitiminde öğrenciler ve polisler soru cevap eşliğinde hem eğitici hem de eğlenceli vakit geçirdi. Eğitim programı sonrasında görevli polis memurları Malkara İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün öğrencilere yönelik vermiş olduğu eğitimlerin belirli bir plan dâhilinde devam edeceğini ifade etti. (Murat Yayın- Ömür Çolak)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top