MALKARA İYİ PARTİ MALKARA HALKINI ALPULLU’YA DAVET ETTİ

352 okunma

MERAL AKŞENER; “EVLATLARIMIZIN GELECEĞİ İÇİN ALPULLU'DAYIZ”

 İYİ Parti Malkara İlçe Başkanlığı yaptığı yazılı basın açıklaması ile Malkaralıları Alpullu’ya davet etti.

 İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, özelleştirme kararı alınan Kırklareli İli Babaeski İlçesi'nde bulunan Alpullu Şeker Fabrikası'nı ziyaret edecek.

 Şeker Fabrikalarının özelleştirilmesinin ardından İYİ Parti Yönetimi harekete geçti. İYİ Parti Malkara İlçe Başkanlığı tarafından yapılan yazılı basın açıklaması ile vatandaşları Alpullu’ya davet eden İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, ‘’7 Nisan 2018 tarihi saat 13.00 da Cümbür Cemaat Alpullu’dayız.’’ dedi. İYİ  Parti Malkara İlçe Başkanlığı tarafından yayımlanan açıklamada şu ifadeler yer aldı;

 EVLATLARIMIZIN GELECEĞİ İÇİN ALPULLU'DAYIZ

07 Nisan 2018 Cumartesi Günü saat 13.00 ‘da Genel Başkanı’mız Meral Akşener’in önderliğinde Türkiye’nin ilk şeker fabrikası olan Alpullu Şeker Fabrikası’nda buluşuyoruz. Şeker fabrikalarının satılması mirasyediciliktir. Bu fabrikaların her biri Cumhuriyetin yatırımıdır. Halkın malı, yerli, milli demeden satılıyor, taş taş üzerine koyulmadan Atalarımızın kurduğu fabrikalar, düşmandan kurtardıkları limanlar, arsalar, dağlar satılarak ekonomi döndürülmeye çalışılıyor. Üretim ve yatırıma ilgisiz bir ekonomi politikası ve sıcak para olmadan dönmeyen çarklar bu zihniyetin sonuçları olarak karşımıza çıkıyor. Bugün mercimeği, bezelyeyi, fasulyeyi, ineği,eti, samanı dışarıdan alan bir Türkiye var. AKP 16 yıl boyunca tarımı, hayvancılığı ve her türlü üretimi yok etti.

Şimdi sırada şeker fabrikaları var. Şeker stratejik bir ürün, fabrika arazileri çok değerli ve yıllardan beridir buradan geçimini sağlayan binlerce insan var. Bunlardan daha da vahimi pancar şekeri yerine ikame edilecek olan mısırdan üretilen nişasta bazlı şeker kısaca NBŞ nin sağlığa son derece zararlı olması. NBŞ, mısırdan üretilen ve kristalize olmadığı için de içecek ve hazır gıda sektöründe kullanılan obezite, karaciğer yağlanması, kalp damar hastalıkları ve kansere yol açan bir ürün. Çok uluslu şirketlerin bize enjekte ettiği bir zehir. Kapalı kapılar ardında, tercümansız yapılan toplantılarla sadece şeker fabrikalarını değil milletin sağlığını satıyorlar.

SN. MERAL AKŞENER HÜKÜMETE ŞU SORULARI SORMAK İÇİN ALPULLU'YA GELİYOR

   1- Bu Fabrikaları ABD'li Cargill firmasının talimatı ile mi satıyorsun?

   2- Rıza ZARRAB karşılığı  14 Şeker Fabrikası'nı ABD'lilere verdin mi?

   3- Milletten üç çocuk isterken bu fabrikaları satarsan milletin zürriyetinin kesileceğini bilmiyor musun ?

   4- Bu fabrikaları babanız mı yaptı ki miras malı gibi satmaya kalkıyorsunuz?

Bu fabrikalar babalarının malı değildir, bu fabrikalar dedelerimizden çocuklarımıza bizim malımız. Bizler , 21. Yüzyılın kapitülasyonlarını yaşıyoruz. Vatan savunması sadece sınırda düşmana silah çekmekle olmaz; bize bırakılan mirasa sahip çıkmakla olur. Bu Özelleştirmelere , peşkeş çekilmelere dur demek de bir vatan savunmasıdır.

Atatürk’ün sözüyle ‘ Fabrikalar şehrin kaleleridir.Alpullu Şeker fabrikası da bizim bölgemizin kalesidir. Tüm üretici kuruluşlarını, üreticileri, köylüleri, işçileri, kısaca Cumhuriyetin mirasına sahip çıkmak ve evlatlarımızın geleceğine sahip çıkmak için herkesi satışa dur demek üzere 7 Nisan 2018 tarihi saat 13.00'da Alpullu Şeker  fabrikamızın  önüne davet ediyoruz.

OTOBÜS KALDIRILACAK

Malkara’dan 7 Nisan Cumartesi günü saat 10.00 da Hükümet önünden otobüsler kaldırılacaktır. Tüm halkımıza önemle duyurulur.” Denildi. (Haber Merkezi)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top