MALKARA JANDARMASI ONLARIN PEŞİNDE, 600 METRE ELE GEÇİRİLDİ

2698 okunma

MURAT YAYIN – ÖZEL HABER Bazı kendini uyanık sanan kişi veya kişiler Malkara İlçe Jandarma Bölük Komutanlığı ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ekiplerini harekete geçirdi. Avlanmanın ve ağ atmanın yasak olduğu bölgelere ticari amaçlı olarak barajlara ağ atan o kurnaz kişileri ekipler takibe aldı.

Malkara ilçesinde avlanmanın ve ağ atmanın yasak olduğu Çokal Barajında kaçak ağ atanlara yönelik operasyon düzenledi. Ele geçirilen 600 metre ağ yakılarak imha edildi.

Avlanmanın ve ağ atmanın yasak olduğu Çokal Barajında kimliği belirsiz kişi veya kişilerce farklı bölgelere balık ağı atıldığına dair ihbar geldi. Malkara İlçe Jandarma Bölük Komutanlığı ve Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ekipleri gelen ihbar sonucunda bölgeye giderek incelemelerde bulundu. Ekipler yaptığı incelemede Sağlamtaş Mahallesi girişi köprü altı mevkiinde çeşitli bölgelere atılmış balık ağlarını tespit etti. Tespit edilen 600 metre balık ağı toplandı.

 “VATANDAŞLAR YÜZEREK İPLERİ KESTİ”

Çokal barajındaki bazı bölgelerde tespit edilen balık ağları Jandarma ve gıda tarım ve hayvancılık personelince ulaşılamayınca çevredeki vatandaşların yardımıyla barajda atılıp bağlanan ağlara yüzülerek ulaşıldı. Ekiplere yardımcı olan vatandaşlar baraja girip yüzerek tekneyle atılan ağların iplerini kesti ve balık ağıları toplandı.

 “TEKNE İLE MALZEMELER ELE GEÇİRİLDİ”

Malkara İlçe Jandarma Bölük Komutanlığı ve Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ekipleri bölgede inceleme yaparken çalılıklar arasına saklanmış tekne ile çok sayıda balık yakalamakta kullanılan malzemeler ele geçirildi.

 “AĞLAR YAKILARAK İMHA EDİLDİ, BALIKLAR BARAJA BIRAKILDI”

Ağları Çokal Barajından çıkaran İlçe Jandarma Bölük Komutanlığı ekipleri ve Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ekipleri sağ olan balıkları Baraja bıraktı. Ağlara takılıp ta ölen balıkları ise kenara alan ekipler ele geçirdikleri 600 metre balık ağını ve malzemeleri yakarak imha etti. Avlanmanın ve ağ atmanın yasak olduğu Çokal Barajında kaçak ağ atanların yakalanması için soruşturma başlatıldı. (Murat Yayın)

 

 

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top