MALKARA, KURTULUŞ COŞKUSUNU DOYASIYA YAŞADI

259 okunma

Malkara'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yıldönümü etkinlikleri düzenlenen programlarla kutlandı.

Kutlama programlarına; Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, CHP Malkara İlçe Başkanı Hülya Ertan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Behcet Atlı ile Ulaşım Daire Başkanı Başkanı Erdin Eral, Belediye Meclis Üyeleri, Belediye Başkan Yardımcıları, TESKİ Şube Müdürü Kenan Taşkın, muhtarlar, basın mensupları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Atatürk Anıtı önünde başlayan programda, Malkara Belediye Akademisi Halk Oyunları Ekibi Gösterisi ve Edirne Belediye Bandosu'nun çaldığı parçaların ardından kortej yürüyüşü gerçekleştirildi.

Coşkuyla gerçekleştirilen kortej yürüyüşünün ardından saat 19.30'da eski otogar alanında Şef Süleyman Uysal önderliğinde birbirinden değerli parçaları seslendiren Edirne Belediye Bandosu alanda bulunan vatandaşların içini ısıttı.

Kurtuluş Bayramı etkinlikleri kapsamında yapılan Satranç Turnuvasında dereceye giren ve katılan öğrencilere Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul ödül takdiminde bulundu. Akabinde Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Malkara Belediye Akademisi İzci Grubu üyelerine 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü'nde Anıtkabir'e gerçekleştirdikleri ziyaretten dolayı adlarına düzenlenen katılım belgelerini takdim etti.

“SEVDAMIZIN ADI MALKARA’DIR. SEVDAMIZIN ADI TÜRKİYE’DİR”

Malkara'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yıldönümü etkinliklerinde Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul;“ Güzel Malkaramızın aydınlık yüzlü, çağdaş, Atatürkçü insanları. Kurtuluş Günümüzün onuru, gururu ve  coşkusuyla hepinizi en içten duygularımla saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

Bugün öyle bir gün ki!

Tam 3 yıl, 3 ay, 22 gün süren ama asırlardan uzun, asırlardan çetin, ayaklar çıplak, bilekler kan içinde, dişler kenetli, tek bir söz var o yorgun gözlerde. "Bu vatan, bu memleket bizim"

Ey genç kardeşlerim! Anadolu'mda gökyüzü mavi kalacaksa Mustafa Kemal Atatürk’ün gözleri gibi senin sayende kalacak. Bu vatanın şahdamarı sizlerin o gencecik yüreğinizde, bu toprakların şahdamarı sizsiniz. Nene Hatun’lar, Kara Fatma’lar, Hanife Bacı'lar, Gördesli Makbule’ler, Falih Rıfkılar, Onbaşı Memet'ler sizlersiniz. Kurtuluş destanımızın o mavi gözlü devi ve onunla birlikte mataralarına su yerine kan doldurmuş olup bizler için canını veren Memet'lere Fatma'lara andımız olsun ki; Yaktığınız bağımsızlık ateşi bizimle birlikte sonsuza dek yanacaktır. Malkaramız için, vatanımız için umudumuz sürsün diye alnımıza akmış olan bağımsızlık yıldızı parlasın diye; o gencecik omuzların hep güçlü olsun.

Andımız olsun ki; Kağnıyla destan yazan atalarımızın, bizlere devrettiği bu kutlu emaneti, bu bağımsızlık destanını Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve inkılapları ışığında aydınlatmaya devam edeceğiz.

Bizler; Gördesli Makbule’nin cesaretinin, Şerife Bacının fedakarlığının, Hasan Tahsin’in umudunun, Seyit Onbaşının kudretinin hem sahibi hem de varisiyiz. Sevdamızın adı Malkara’dır. Sevdamızın adı Türkiye’dir.“ diyerek Malkaramızın düşman işgalinden Kurtuluşu'nu kutladı.

Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Cem Belevi'ye Malkara'nın Kurtuluş Günü sebebiyle hediye ve çiçek takdiminde bulundu.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanı Başkanı Erdin Eral ise Malkaranın düşman işgalinden kurtuluşunun 96.yıl dönümü kutlayıp, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak'ın selamlarını ileterek Cem Belevi'ye çiçek takdiminde bulundu.

Özgün tarzı ve duruşu ile gençlerin sevgilisi haline gelen Cem Belevi seslendirmiş olduğu birbirinden güzel şarkılarla konsere katılan vatandaşlar doyasıya eğlenme fırsatı buldu. (Murat Yayın)

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top