MALKARA MYO MÜDÜRÜ DOÇ. DR. ERTÜRK MALKARA’YA VEDA EDİYOR

302 okunma

Malkara Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Kadir Ertürk Malkaralı basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Malkara Meslek Yüksekokulu Toplantı Salonu’nda, basın mensuplarıyla bir araya gelen Doç. Dr. Kadir Ertürk Malkara Meslek Yüksekokulu’nda görev değişikli olacağını ve Malkara Meslek Yüksekokulu’na yeni bir müdürün geleceğini ifade etti.

Basın toplantısında Malkara MYO Müdürü Doç. Dr. Kadir Ertürk’ün yanında; Malkara MYO Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Metin Dağ ve Malkara MYO Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. İbrahim Bayındır da yer aldı.

Malkara Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Kadir Ertürk yapmış olduğu açıklamada şunları ifade etti:

“BUNU AYRILIK OLARAK DEĞİL, BİR BAYRAK YARIŞI OLARAK GÖRMELİYİZ”

“Yüksekokulumuzda bir görev değişimi olacaktır. Bu yeni bir bakış açısıyla yaklaşımdır. Bu şekilde yüksekokulumuzun daha da ileriye gideceğini düşünmekteyim. Ben de tekrardan asli görevimde öğrencilerimize eğitim vermeye devam edeceğim. Tekirdağ’da olacağım fakat her zaman bir ayağım Malkara’da olacak. Sürekli iletişim halinde olacağız. Bunu ayrılık olarak değil, bir bayrak yarışı olarak görmeliyiz. Üniversitemiz, hepimizin üniversitesi. Ülkemiz için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz.”

Malkara MYO Müdürü Doç. Dr. Kadir Ertürk konuşmasına şöyle devam etti:

“6 YILLIK GÖREV SÜREM BOYUNCA MALKARA İÇİN, BÖLGEMİZ İÇİN, VATAN TOPRAĞIMIZDA NE GEREKİYORSA ELİMİZDEN GELDİĞİNCE HİZMET ETMEYE ÇALIŞTIK”

“6 yıllık görev sürem boyunca Malkara için, bölgemiz için, vatan toprağımızda ne gerekiyorsa elimizden geldiğince hizmet etmeye çalıştık. Bana ve yüksekokulumuza çok sıcak bir şekilde yaklaşan, bizlerin her zaman yanında olan Malkaralı vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Umarım iyi, güzel ve başarılı çalışmalara imza atmışızdır. Geri dönüp bakıldığı zaman her zaman gurur duyacağımız çalışmaları gerçekleştirdiğimizi düşünüyorum.”

Malkara MYO Müdürü Doç. Dr. Ertürk aynı zamanda Malkara’ya güzel haberler de verdi. Müdür Doç. Dr. Ertürk Malkara Meslek Yüksekokulu’nu yakından ilgilendiren şu bilgileri paylaştı:

“MALKARA MESLEK YÜKSEKOKULU’NDA ÜÇ GÜÇLÜ PROGRAM TEKRARDAN AKTİF EDİLDİ”

“Sizlere ayrıca okulumuzla ilgili bilgilerde aktarmak istiyorum. Bu bilgilerin en başında ve en çok merak edilen şeyin öğrenci sayımız olduğunu düşünüyorum. Kayıtlı öğrenci sayımız şuanda 389. İki yıl önce sınav sistemi üzerinde yapılan bir değişiklik, ülkemizdeki tüm meslek yüksekokullarına yapılan tercihleri azalttı. Bu kapsamda bizim okulumuz da bu durumdan etkilendi. Fakat şuan için bu olumsuz durumu atlatmış durumdayız. Güzel bir haber de vermek istiyorum. Malkara, Keşan, Hayrabolu üçgenin yoğun tarım ve hayvancılık yapılan bölgelerinden biri olduğu bilinmekte. Bu kapsamda %95 doluluk oranına sahip ‘Laborant ve Veteriner Sağlık Programı’ açıldı. Önümüzdeki dönem de okulumuza öğrenci alımı başlayacak. Aynı zamanda ‘Sağlık Kurumları İşletmeciliği Programı’ açıldı. Bir de YÖK(Yükseköğretim Kurumu) tarafından öğrenci alımına kapatılan ‘Elektrik Programı’ da yeniden öğrenci alımına açıldı. Malkara Meslek Yüksekokulu’nda üç güçlü program tekrardan aktif edildi.”

“İKİ YIL İÇERİSİNDE AKTİF ÖĞRENCİ SAYIMIZIN 800’E ÇIKACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM”

Malkara MYO Müdürü Doç. Dr. Kadir Ertürk cümlesinin devamında: “Bu bağlamda yaklaşık iki yıl içerisinde aktif öğrenci sayımızın 800’e çıkacağını düşünüyorum. Malkara Meslek Yüksekokulu altyapısı çok iyi olan ve öğretmen kadrosuyla çok güçlü bir kurum” dedi.

Malkara MYO Müdürü Doç. Dr. Kadir Ertürk yaptığı açıklamalar sonrasında Malkara’ya bir kez daha teşekkür etti ve sözlerine şöyle devam etti:

“MADDİ VE MANEVİ DESTEĞİNİ ESİRGEMEYEN HERKESE ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM”

“Burada çok güzel dostluklar kurduk. Başarılı işlere imza attık. Bir kez daha Malkaralı sanayicilerimize, iş adamlarımıza, maddi ve manevi desteğini esirgemeyen herkese çok teşekkür ediyorum.”

“MALKARA’NIN SİZ DEĞERLİ BASIN MENSUPLARINA DA AYRICA TEŞEKKÜR ETMEK İSTİYORUM”

Malkara MYO Müdürü Doç. Dr. Kadir Ertürk basın mensuplarına ayrı bir parantez açarak: “Malkara’nın siz değerli basın mensuplarına da ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Hep birlikte güzel haberler yaptık. Birlikte hareket ederek okulumuz için çalışmalar yaptık. Okulumuzla ilgili ve diğer olaylarla ilgili yapılan haberleri keyifle ve ilgiyle takip ettiğimi söyleyebilirim. Sizlere de meslek hayatınızda başarılar diliyorum” dedi.

BASIN MENSUPLARI MÜDÜR DOÇ. DR. ERTÜRK’E YENİ GÖREVİNDE BAŞARILAR DİLEDİ

Basın mensupları da Malkara MYO Müdürü Doç. Dr. Kadir Ertürk’e görev süresi boyunca yaptığı başarılı çalışmalardan dolayı teşekkür etti. Basın mensupları aynı zamanda Müdür Doç. Dr. Ertürk’e yeni görevinde başarılar diledi.

Malkara Meslek Yüksekokulu Toplantı Salonu’nda gerçekleşen buluşma günü anısına çekilen hatıra fotoğraflarıyla sona erdi. (Ömür Çolak)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top