MALKARA PULLUKÇU ORTAOKULU ÖĞRENCİLERİ TEKNOLOJİK ÜRÜNLER TASARLIYOR

240 okunma

Nurten Hüsnü Pullukçu Ortaokulu öğrencileri, STEM ve robotik kodlama ile geleceğe yönelik teknolojik ürünler tasarlamayı öğreniyor.

Sınıf hakkında bilgi veren Okul Müdürü Halil Doğru, "Bu sınıf, fen, mühendislik, teknoloji ve matematik alanlarında artı bir de sanatsal katkısı olan bir sınıf. Bu sene 5 ve 6 sınıflar algoritme ve kodlama, 7 sınıflar ardovino ile robotik kodlama eğitimi verildi. Teknolojiyi nasıl iyi kullanabileceğini öğreniyorlar. Bu sınıfta çok kapsamlı kodlama var. Parçaları birleştirip bir bütün hale getirip yeni ürünler elde etme durumlarımız oluyor. Amacımız öğrencilerimizin tüketen değil üreten birey olarak yetiştirmektir " diye konuştu.

 STEM ve Kodlama Sınıfında çocukların neler yapabildiklerini izleme fırsatını bulduklarını aktaran okul müdürü Halil Doğru, "Öğrenciler bundan hem zevk alıyor hem de vakitlerini geçiriyorlar. Başka şeyler üreterek yeni yeni bir şeyler keşfediyorlar Bu sınıfın hazırlanmasında hayırseverlerimiz Nurten ve Şükran Pullukçu, Hatice ve Ali İhsan Akalın’a, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum" dedi. (Nurdan Yavuzcan)

 

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top