MALKARA ŞAİR NEVİ İLKOKULU MARMARA BÖLGESİNİ TEMSİL EDECEK

741 okunma

Malkara Şair Nevi İlkokulu, Konya’ya bağlı Akşehir Belediyesi’nin 2’incisini düzenleyeceği “İlkokullar Arası Nasreddin Hoca Fıkra Canlandırma Ulusal Yarışması”nda Marmara Bölgesi’ni temsil edecek.

 

“BÖLGEMİZİ VE MALKARA’YI EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL EDECEĞİZ”

Şair Nevi İlkokulu 4-A Sınıfı öğrencilerinden oluşan 7 kişilik bir ekip ile yarışmaya katılacaklarını belirten sınıf öğretmeni ve aynı zamanda öğrencilerin çalıştırıcısı Mehmet Tank yarışmayla ilgili şunları söyledi:

“Yarışmada Marmara Bölgesi’ni temsil eden tek ilkokul olacağız. Okulumuzun ulusal bir yarışmaya gidecek olmasının heyecanını yaşıyoruz. İddialı bir şekilde yarışmaya hazırlanıyoruz. Bu yarışma öğrencilerimizin sosyalleşmesi adına ve onların tek düzelikten kurtulması adına önemli bir yere sahip. Bölgemizi ve Malkara’yı en iyi şekilde temsil edeceğiz.”

“YARIŞMAYA BÖLGEMİZİ TEMSİLEN GİDİYOR OLMANIN GURURUNU TAŞIYORUZ”

Şair Nevi İlkokulu Müdür Vekili Özlem Esen düzenlenen yarışmayla ilgili şu açıklamaları yaptı:

“Gerçekleşecek olan yarışmaya bölgemizi temsilen gidiyor olmanın gururunu taşıyoruz. Yarışmanın ödüllerinin büyük olması ya da yarışmayı kazanıp kazanmamak önemli değil. Önemli olan 5 günlük bir tecrübenin çocuklarımız tarafından unutulmayacak olması. Yarışmayla birlikte çocuklarımız gelişimleri adına güzel bir deneyim ve tecrübe kazanmış olacak. Buradan yarışma süreci içerisinde bizden maddi ve manevi yardımlarını esirgemeyen Malkara’nın değerli iş adamı Sayın Cengiz Uysal’a, Sayın Kürşat Beşer’e ve ilçe amirlerimize okulumuz adına teşekkür ediyorum.”

YARIŞMADA 1.’YE “20 BİN LİRA”-  2.’YE “15 BİN LİRA” -  3.’YE İSE “10 BİN LİRA” PARA ÖDÜLÜ VERİLECEK

Nasreddin Hoca Fıkra Canlandırma Ulusal Yarışması 22 EKİM-26 EKİM tarihleri arasında Akşehir Kültür Merkezi’nde düzenlenecek. Yarışmada 1.’ye 20 Bin Lira, 2.’ye 15 Bin Lira, 3.’ye ise10 Bin Lira para ödülü verilecek. (Murat Yayın – Ömür Çolak)

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top