MALKARA TSO ‘ESKİ KAŞAR PEYNİRİ' COĞRAFİ İŞARET TESCİL BELGESİNİ ALDI

359 okunma

Malkara Ticaret ve Sanayi Odası Çorlu Ticaret ve Sanayi odasında gerçekleşen Hazerfen projesi açılış toplantısında Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan ve Türk patent enstitüsü başkanı Prof. Dr. Habip Asan tarafından takdim edilen 'Malkara eski kaşar peyniri' coğrafi işaret tescil belgesini aldı.

Tekirdağ’da faaliyet gösteren KOBİ’lere sınai mülkiyet haklarının etkin kullanımı konusunda danışmanlık ve eğitimler verilmesinin yanı sıra, KOBİ’lerin ürün, süreç ve teknoloji inovasyonu yeteneklerini geliştirmek amacıyla oluşturulan “Hezarfen Projesi Açılış Toplantısı” Çorlu Tso Batı Eğitim Salonu’nda gerçekleşti.

 Gerçekleşen toplantıya, Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç, Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Erdim Noyan, Ergene Kaymakamı Fatih Kızıltoprak, Ergene Belediye Başkan Yardımcısı Ayça Çevikelli, Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, Tekirdağ Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Fahrettin Akçal, Çerkezköy OSB Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler, KOSGEB Tekirdağ Çorlu Müdürü Tolga Erkan, Malkara TSO Meclis Başkanı Nurdan Altay Güngör, Yönetim Kurulu Başkanı Ümran Bilgin, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mahir Yıldırım, Yönetim Kurulu üyeleri Tevfik Yamanoğlu, Mehmet Eskicioğlu ve Halil Salmanlı, Meclis üyeleri Şakir Özsoy ve İrfan Macar, Genel Sekreter Sinan Beşer ve Oda Coğrafi İşaretler Sorumlusu Gökhan ile firma yetkilileri ve çalışanları katılımda bulundular.

 Coğrafi İşaret Belgesi takdimi sonrasında Malkara TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ümran Bilgin yaptığı açıklamada ''Tescilini almaya hak kazandığımız 'Malkara Eski Kaşar Peyniri' Coğrafi İşaret Belgesi sayesinde 'Malkara' adının ülke içi ve ülke dışı ekonomide tanınırlığının artması Malkaramıza değer katması Malkara Ticaret ve Sanayi Odası olarak gurur kaynağımız olacaktır'' Dedi.

(Murat Yayın)

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top