MALKARA TSO, MAYIS AYI MECLİS TOPLANTISI OSB’DE YAPILDI

288 okunma

Malkara TSO Meclisi, Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı 27 Haziran Çarşamba günü saat 12.00'de Malkara Organize Sanayi Bölgesi Toplantı Salonunda Meclis Başkanı Nurdan Altay Güngör'ün başkanlığında gerçekleştirildi.

Toplantıya , Meclis Başkanı Nurdan Altay Güngör, Yönetim Kurulu Başkanı Ümran Bilgin, Meclis Meclis Katip üye Mehmet Eskicioğlu, Genel Sekreter Sinan Beşer ve meclis üyeleri, OSB Yöneticileri ile basın mensupları katıldı.

 “TOLGA YILMAZ’I TEBRİK ETTİ, BAŞARILAR DİLEDİ”

Toplantının açılış konuşmasını yapan Meclis Başkanı Nurdan Altay Güngör, 9.ncu meslek komitesinden TSO meclisine yeni katılan Tolga Yılmaz’ı tebrik etti. Yeni görevinde başarılar diledi.

 “TEBRİK EDİYORUM”

Başkan Nurdan Altay Güngör; 24 Haziran 2018 Pazar günü ülkemizde Cumhubaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri gerçekleştirildi. Seçimlerin ülkemize ve iş dünyamıza hayırlı olmasını diliyorum. Bildiğiniz üzere seçimlerin ardından ülkemiz yeni bör döneme geçiş yaptı. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi. Meclisimizde de bundan sonra 600 milletvekilimiz olacak. Yeni dönemde tekrardan Cumhurbaşkanlığına seçilen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı ve meclise giren tüm milletvekillerimizi tebrik ediyor, çalışmalarından yeni dönemde başarılar diliyoruz.” Dedi.   

 Gündemin birinci maddesinde Mayıs Ayı Mizanı açıklandı. Buna göre Mayıs ayı toplam geliri 38 Bin 777 TL 71 Kuruş olurken, Mayıs ayı toplam gideri ile (5 aylık toplam gider) 205 Bin 234 TL 46 Kuruş olarak açıklandı.

 “MALKARA OSB’DE 815 KİŞİ İSTİDAM SAĞLIYOR”

İkinci maddede Malkara OSB Müdürü Önder Uslu, yaptığı sunumda Malkara OSB hakkında genel bir değerlendirmede bulundu. Uslu; Malkara Organize Sanayi Bölgemiz Tekirdağ Yatırım İzleme, Malkara Belediyesi ve Malkara Ticaret ve Sanayi Odasının birlikte oluşturduğu heyet ile 2001 yılında imzalanan protokol ile kurulmuştur. 2009 yılında Malkara OSB, Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi hüviyetini kazanmıştır. Ancak, yeteri kadar arsa satışları olmadığı için 2011 yılında tekrar Karma OSB’ye dönüştürülüp, arsa tahsisleri yapılmıştır. Malkara OSB 1056 dönümlük alan üzerine kurulmuştur. 652 dönümü sanayi parseli olan 55 adet parselden oluşmaktadır. Parseller genellikle 10 – 15 Bin m2 aralığındadır. OSB’mizdeki 13 parsel sahibi yatırımcı tapusunu alarak faaliyete geçmiştir. 6 yatırımcımız işyeri açma ruhsatını alarak üretimini sürdürmektedir. 28 parsellede inşaat ruhsatını verdiğimiz işletmelerde inşaatlar devam etmektedir. En son istitiklere göre; OSB’mizde 209’u bayan personel, 606’ı erkek personel olmak üzere 815 kişiye istihdam sağlanmaktadır. Yıl sonu hedefimiz 1000 ila 1250 arası. 55 parselin fabrikanın üretime geçmesiyle bu rakamın 2500 ila 3000 kişi arasında olması hesaplanıyor” dedi. Soru – cevap bölümüne geçildi. Toplantının ardından meclis üyeleriyle birlikte OSB’de işletme ziyaretleri gerçekleştirildi. Yapılan ziyaretlerin ardından hep birlikte Malkara TSO tarafından Cevizli Bahçe’de düzenlenen öğle yemeğine geçildi. (Murat Yayın)

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top