MALKARA TSO MECLİS BAŞKANI NURDAN ALTAY GÜNGÖR “KIZ KARDEŞİM KOORDİNASYON TOPLANTISI”NA KATILDI

139 okunma

Malkara Ticaret Ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Nurdan Altay Güngör ve Kadın Girişimciler Kurulu Üyesi Sema Kaçar, Ankara Anadolu Hotel'de düzenlenen “Kız Kardeşim Koordinasyon Toplantısı”na katıldı.

“KIZ KARDEŞİM PROJESİ”

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) liderliğinde, Habitat Derneği, Coca-Cola Türkiye ve İstanbul Teknik Üniversitesi işbirliğinde gerçekleştirilen “Kız Kardeşim Projesi” kapsamında “Kız Kardeşim Zirvesi” Ankara Anadolu Hotel'de yapıldı.​ Proje kapsamındaki toplantıya Malkara TSO Meclis Başkanı Nurdan Altay Güngör ve Kadın Girişimciler Kurulu Üyesi Sema Kaçar katıldı.

2018 YILI İÇERİSİNDE 30 İLDE 9.000 KADINA ULAŞILDI

Kadınların, ekonomik hayata katılımı konusunda gerekli bilgi ve becerilerle donatılarak toplumsal ve ekonomik konumlarının güçlendirilmesi ve ekonomik kalkınmada aktif rol almalarının sağlanması amacıyla başlatılan proje doğrultusunda 2018 yılı içerisinde 30 ilde 9.000 kadına ulaşıldı. Finans, bilişim, iletişim ve girişimcilik başlıkları altında eğitim programları düzenlendi. Ayrıca, İstanbul, Şanlıurfa, Gaziantep, Mersin ve İzmir’de yaşayan toplam 500 mülteci kadın da eğitimden faydalandı.

Düzenlenen “Kız Kardeşim Koordinasyon Toplantısı” konuşmacılar ve katılımcılar tarafından yapılan açıklamaların ardından çekilen hatıra fotoğraflarıyla sona erdi. (Ömür Çolak)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top