MALKARA TSO MECLİS TOPLANTISINI YAPTI

225 okunma

Malkara TSO Meclis toplantısı, Meclis Başkanı Nurdan Altay Güngör, Yönetim Kurulu Başkanı Ümran Bilgin, Meclis Başkan Vekili Salih Güler, Meclis Katip üyesi Mehmet Eskicioğlu, Genel Sekreter Sinan Beşer, Meclis üyeleri ve basın mensuplarının katılımıyla gerçekleşti.

TSO Meclis toplantısında gündem maddeleri ve ilave gündem maddesi:

1-2018 yılı Haziran ayı mizanı ve eklerinin tetkiki,
2-Malkara Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili gelişmeler konusunda bilgilendirme,
3-Gelen yazıların okunarak bilgi edinilmesi,
4-Görüş ve teklifler.

-ilave gündem:

-7143 Sayılı Torba Yasa gereği vergi kaydı silinen TOBB üyelerinin vergi aidatlarının da silinmesi

TSO Meclis toplantısında ele alınan birinci gündem maddesinde Haziran ayı mizanı açıklandı. Yapılan açıklamada Haziran ayı toplam gelirin 199 Bin 105 TL 44 Kuruş olduğu belirtildi. Haziran sonu ve altı aylık yıllık toplam giderin de 402 Bin 466 TL 43 Kuruş olduğu söylendi.

“ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİNDE İSTİHDAM DAHA DA ARTACAK”

Meclis toplantısında ele alınan ikinci gündem maddesi hakkında Yönetim Kurulu Başkanı Ümran Bilgin şunları söyledi: “Malkara Organize Sanayi Bölgemizde yapılan yatırımlar ve çalışmalar devam ediyor. Malkara OSB’de istihdam her geçen gün daha da artıyor. Yaptığımız çalışmalar ile Organize Sanayi Bölgemizdeki istihdamı daha artacak.”

 YASA GEREĞİ VERGİ KAYDI SİLİNEN TOBB ÜYELERİNİN VERGi AİDATLARI DA SİLİNECEK

Meclis toplantısında ele alına ilave gündemde 7143 Sayılı Torba Yasa gereği vergi kaydı silinen TOBB üyelerinin aynı zamanda aidatlarının da silineceği belirtildi. 1743 Sayılı yasa gereği TOBB üyelerinin aidatlarının da silinmesi için yönetim kuruluna yetki verildi.

Bir sonraki toplantıda aidatları silinen üyelerinin isimlerinin ve sayısının belirtileceği söylendi.

Ele alınan gündem maddeleri ve ilave gündem konusundan sonra ek olarak ele alınacak başka bir konunun belirtilmemesi üzerine Haziran ayı Meclis toplantısı sona erdi. (Ömür Çolak)

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top