MALKARA TSO “ODALAR VE BORSALAR EĞİTİMİ”NE KATILDI

124 okunma

Malkara Ticaret ve Sanayi Odası “Odalar ve Borsalar Uygulamalar, Sorunlar ve Çözümler Eğitimi”ne katıldı.

Ticaret Bakanlığı Başmüfettişi Bağımsız Denetçi Dr. Süleyman Ruhi Aydemir tarafından Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde yapılan sunuma; Malkara Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Sinan Beşer, Malkara TSO Akreditasyon Sorumlusu Ahmet Balaban ve Malkara TSO Muhasebe Sorumlusu Gökhan Kurt katıldı.

EĞİTİMDE ÇEŞİTLİ KONULAR HAKKINDA BİLGİLER VERİLDİ

Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde yapılan eğitimde; “Sayım ve Mutabakat çalışmaları”, “Muhasebe İş ve İşlemleri”, “Muamelata Yönelik İş ve İşlemler” ile “Personel ve Sicil İşlemleri” konuları işlendi.

Eğitimin açılış konuşmasını gerçekleştiren Çorlu TSO Genel Sekreteri İbrahim Karağöz şunları ifade etti:

“HER GEÇEN GÜN YENİ FAALİYETLERLE ODALARIMIZIN GÜCÜNÜ ARTIRMA, BİRLİK VE BERABERLİK İÇERİSİNDE ÜYELERİMİZE EN KALİTELİ HİZMETİ SUNMA ÇABASI İÇERİSİNDEYİZ”

“Bugün camiamızın duayenlerinden olan kıymetli üstadımızı aramızda görmekten son derece mutluyuz. Odalarımızın üyelere temasta ilk noktası olan bizlerin; oda ve borsa mevzuatına hâkim olması ve özellikle üyeye hizmet noktasında memnuniyeti sağlaması gerçekleştirdiğimiz tüm faaliyetlerde en önemli unsurdur. Bizler her geçen gün yeni faaliyetlerle odalarımızın gücünü artırma, birlik ve beraberlik içerisinde üyelerimize en kaliteli hizmeti sunma çabası içerisindeyiz. Bu çalışma gayreti içerisinde sayın üstadımızın destekleri ve bilgilendirmeleri ile de özellikle Trakya Oda ve Borsalarımızın ülke sathında çok daha iyi yerlere gelmesi ve özellikle üyelerimize de yansıması amacıyla bu seminerin hepimize faydalı olmasını temenni ediyorum. Başta saygıdeğer üstadımız olmak üzere Odalarımıza, Borsalarımıza ve Bölgemize yarattığınız katma-değer için siz değerli arkadaşlarıma da katılımınız için teşekkür eder, saygılarımı sunarım.”

ODA VE BORSA PERSONELLERİNİ BİLGİLENDİRDİ

Ticaret Bakanlığı Başmüfettişi Bağımsız Denetçi Dr. Süleyman Ruhi Aydemir, 5174 sayılı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği kanunu ve bu kanun uyarınca çıkarılan yönetmelikleri açıklayarak ve yer yer örnekleyerek oda ve borsa personellerini bilgilendirdi.

Eğitim, uygulamada problem yaşanılan muamelat sorunlarının çözümleri ve ardından soru cevap bölümünün ardından sona erdi. (Ömür Çolak)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top