MALKARA TSO: “OSB’NİN YÖNETİMİNDE 7 SANAYİCİ GÖREV ALACAK”

222 okunma

BAŞKAN ÜMRAN BİLGİN: “YÖNETİMİ YAVAŞ YAVAŞ OSB’YE BIRAKMAYA BAŞLIYORUZ”

Malkara’da Ticaret Ve Sanayi Odası ayı Meclis toplantısı yapıldı.

Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı salonunda düzenlenen meclis toplantısına; Meclis Başkanı Nurdan Altay Güngör, Yönetim Kurulu Başkanı Ümran Bilgin, Meclis Başkan Vekili Salih Güler, Meclis Kâtip üye Mehmet Eskicioğlu, Genel Sekreter Sinan Beşer ve meclis üyeleri ve basın mensupları katıldı.

Öncelikli olarak TSO Meclis Toplantısında konuşulacak olan gündem maddeleri şöyle sıralandı:

1-2018 yılı Ağustos ayı mizanı ve eklerinin tetkiki,
2-Malkara Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili gelişmeler konusunda bilgilendirme,
3-Gelen yazıların okunarak bilgi edinilmesi,
4-Görüş ve teklifler

2018 AĞUSTOS AYI GELİRİ TOPLAM 16 BİN 886 LİRA 85 KURUŞ 

Ele alınan birinci gündem maddesinde 2018 Ağustos ayı mizanı açıklandı. Ağustos ayı mizanının toplam 16 Bin 886 Lira 85 Kuruş olduğu dile getirildi. Ağustos ayı toplam giderin ise 32 Bin 400 Lira 96 kuruş olduğu ifade edildi.

“7 SANAYİCİMİZ OSB’NİN YÖNETİMİNE GELECEK”

Meclis toplantısında ele alınan ikinci gündem maddesi hakkında konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Ümran Bilgin şunları söyledi: “ Organize Sanayi Bölgemizde önemli bir toplantı gerçekleştireceğiz. 7 sanayicimiz OSB’nin yönetimine gelecek. Önceden yönetim heyetimiz valilik; 5, TSO; 5 ve belediye; 5 olmak üzere 15 kişiden oluşuyordu. Bundan sonraki dağılım büyük ihtimalle 3 TSO, 3 belediye, 2 valilik olarak değişecek. OSB’de 3’te 1’lik oran dolduğu için bundan sonra Müteşebbis Heyetinde 7 sanayicimiz görev alacak. Yönetimi yavaş yavaş OSB’ye bırakmaya başlıyoruz.”

Organize Sanayi Bölgesi hakkında açıklamalarda bulunan Yönetim Kurulu Başkanı Bilgin sözlerine şöyle devam etti:

“BİR BÜFE AÇARAK MEVCUT İHTİYAÇLARI KARŞILAMAK İSTİYORUZ”

“OSB ile ilgili bir diğer faaliyetimiz de bölgeye bir büfe açarak mevcut ihtiyaçları karşılamak istiyoruz. Çalışmalarımız başladı, kendimiz yapıyoruz. Yaklaşık bir veya iki ay içerisinde büfemizin ihalesini yaparak kiraya vereceğiz. Yakın bir zamanda hizmete açmayı planlıyoruz.”

“ŞİRKETLERİMİZE ‘NEFES KREDİSİ’ VERECEĞİZ”

Yönetim Kurulu Başkanı Bilgin meclis toplantısında bir de “Nefes Kredisi” verdiklerine vurgu yaptı ve konu hakkında şu açıklamalarda bulundu:

“Şirketlerimize ‘Nefes Kredisi’ vereceğiz. Verecek olduğumuz bu kredi şirket başına 75 Bin Lira olacak. Toplam olarak 2 Milyon 310 Bin Liralık bir limit oluşturduk. Tahminen vermiş olduğumuz bu krediden 30 şirket faydalanmış olacak. Kredi şartlarına ele alacak olursak; SGK borcunun olmaması, vergi borcunun olmaması ve bankaya bağlı olması.”

Ele alınan gündem maddelerinin ardından ele alınacak başka bir konunun belirtilmemesi üzerine Ağustos ayı Meclis Toplantısı sona erdi.(Ömür Çolak)

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top