MALKARA TSO: “(S) PLAKA ARAÇLARINIZIN ÇALIŞMA İZİN BELGELERİNİ İHMAL ETMEYİN”

130 okunma

“ŞUBAT AYI SONUNA KADAR BELGELER YENİLENMELİ”

Malkara Ticaret ve Sanayi Odası, “Personel Servis Araçları Çalışma İzni İzin Belgeleri” konusunda duyuru yaptı.

“Personel Servis Araçları Çalışma İzni İzin Belgeleri” kapsamında yapılan açıklamada Malkara Ticaret ve Sanayi Odası şu bilgileri paylaştı:

“GEREKLİ İŞLEMLER İVEDİLİKLE YAPILMALI”

“27.02.2015 tarihinde yürürlüğe giren Personel Servis Araçları (S Plaka) Hizmet Yönetmeliğinin 8. Maddenin 1. Bendinde; servis araç sahipleri her yılın Şubat ayı sonuna kadar, aşağıdaki belgelerle başvurarak ‘Çalışma izin belgelerini’ yenilemek zorundadır. Çalışma izin belgesi, sonraki yılın Şubat ayı sonuna kadar geçerlidir hükmü ve 5. bendinde ‘Üst üste 2 (iki) yıl süre ile vize ettirmeyenlerin S Plaka hakkı trafik tescilinden silinmesi istemiyle UKOME Kuruluna sevk edilir. Onayı durumunda ilgili trafik tescilinden ticari plakaların seriden plakaya çevrilip boşa çıkarılması için yazı yazılır denilmektedir.  Söz konusu yönetmelik maddeleri gereğince; taşımacılık yapan üyelerimizin mağdur olmaması için gerekli işlemleri ivedilikle yapılması hususunda gereğini bilgilerinize rica ederiz.”

“ÜYELERİMİZ MAĞDUR OLMAMAK İÇİN DETAYLI BİLGİLERİ MALKARA TSO BİNASINA GELEREK ÖĞRENEBİLİR”

Personel Servis Araçları Hizmet Yönetmeliği hakkında önemli hatırlatmalarda bulunan Malkara Ticaret ve Sanayi Odası: “Üyelerimiz mağdur olmamak için detaylı bilgileri Malkara TSO binasına gelerek öğrenebilir” açıklaması yaptı. (Ömür Çolak)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top