MALKARA TSO’DA GİRİŞİMCİLİK KURSU DÜZENLENDİ

303 okunma

Malkara Ticaret ve Sanayi Odası ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Tekirdağ İl Müdürlüğü işbirliğinde 25 – 28 Nisan 2018 tarihleri arasında düzenlenen ‘KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ sona erdi.

Malkara TSO Toplantı Salonunda 4 gün süren ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’nde katılımcılara,  Eğitmen Gıda Mühendisi Seda Havale tarafından iş kurmak isteyen girişimci adaylarına iş kurma sürecine ilişkin temel adımlar, kuruluş işlemleri, imalat sektörü, işletmede olması gereken organizasyon yapısı, Finansal Proforma, Gelir – Gider tablolarının nasıl yapıldığı ile bir projenin nasıl hazırlanacağı ve Proje Prosedürü anlatıldı.

 Girişimcilik Eğitmeni Seda Havale, “Uygulamalı girişimcilik eğitimi almaya hak kazanan kursiyerler iş kurmak kaydıyla 50 bin lira hibe 100 bin lira geri ödemeli faizsiz sabit yatırım desteği alabilecek. Detaylı bilgi sahibi olmak isteyenler www.kosgeb.gov.tr adresinden ulaşabilirler” dedi.   

 Malkara TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ümran Bilgin de yaptığı açıklamada, “KOSGEB Tekirdağ İl Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen 32 saatlik uygulamalı girişimcilik Eğitimi sona ermiştir. Malkara TSO olarak girişimci adaylarına yönelik çalışmalarımız KOSGEB’in destekleriyle devam edecektir. Girişimcilik arttıkça istihdam sorunlarına da çözüm sağlanacaktır” diye konuştu. (Murat Yayın)

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top