MALKARA TSO’DA OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

134 okunma

“MALKARA OSB’DE; 23 FABRİKA FAAL ÇALIŞIYOR, TOPLAM ÇALIŞAN SAYISI İSE; 870 KİŞİ”

Malkara Ticaret ve Sanayi Odası, Olağan Meclis Toplantısı için bir araya geldi.

Malkara TSO Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıya; Meclis Başkanı Nurdan Altay Güngör, Yönetim Kurulu Başkanı Ümran Bilgin, Meclis Başkan Vekili Salih Güler, Meclis Kâtip üyesi Mehmet Eskicioğlu, Genel Sekreter Sinan Beşer, Meclis Üyeleri ve basın mensupları katıldı.

“OCAK AYI MİZANI” AÇIKLANDI

Olağan Meclis Toplantısı’nın gündeminin birinci maddesinde; “Ocak Ayı Mizanı” açıklandı. Buna göre Ocak ayı toplam geliri 45 Bin 437 TL 12 Kuruş olurken, Ocak ayı toplam gideri ise (1 aylık toplam gider) 39 Bin 167 TL 28 Kuruş olarak açıklandı.

“MESLEKLERİN GRUPLANDIRILMASI REHBERİ” OYBİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ

Toplantının ikinci gündem maddesinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği; “Mesleklerin Gruplandırılması Rehberi” görüşülerek meclis onayına sunuldu ve oybirliğiyle kabul edildi.

MEVCUT FİYAT TARİFELERİNE “1 TL” ZAM YAPILDI

Gündemin üçüncü maddesinde; Malkara / Keşan Turizm Seyahat Petrol Ürünleri Oto. San. Ve Tic. Ltd. Şti’ne ait 15.02.2019 tarihli “Fiyat Tarife Talebi” konulu yazısı görüşüldü. Yönetim Kurulunun akaryakıt fiyatlarına gelen yüksek zamlardan dolayı mevcut fiyat tarifelerine dilekçede istenildiği gibi 1 TL zam uygulayarak, meclis onayıyla oybirliğiyle kabul edildi.  

“MALKARA OSB’DE; 23 FABRİKA FAAL ÇALIŞIYOR, TOPLAM ÇALIŞAN SAYISI İSE;  870 KİŞİ”

Malkara Organize Sanayi Bölgesi hakkında da bilgiler veren Yönetim Kurulu Başkanı Ümran Bilgin şunları dile getirdi:

“OSB’mizde 3 firma arsasını bizlere iade etmişti. Yönetim Kurulu bu firmaların taleplerine göre onlara başka yer verdi. Şuan itibariyle OSB de iki arsamız boşta. Bu arsaların biri mahkemelik biri ise boşta duruyor. Arsamız 13 bin 500 m2. M2 fiyatı 80 TL. OSB’mizde toplam çalışan sayımız 870 kişi. 23 fabrikamız faal çalışıyor. Ortalama 100 kişilik bir istihdam kaybımız mevcut.”

“ABİGEM” VE “TRAKYA E-TİCARET PLATFORMU PROJESİ” MECLİS ÜYELERİNE TANITILDI

Gündemin beşinci maddesinde Trakya ABİGEM A.Ş. Genel Müdürü Fatih Yıldız’ın “ABİGEM” tanıtımı ve “Trakya e-ticaret Platformu Projesi” tanıtım slâyt grafikler eşliğinde meclis üyeleri sunuldu.

Gündemin 6. maddesinde gelen başka yazı ile görüş ve teklif olmayınca alınan kararlarla Malkara Ticaret ve Sanayi Odası’nın Olağan Meclis Toplantısı sona erdi. (Ömür Çolak)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top