MALKARA YÜKSEKOKULUNDA ÖĞRENCİ SAYISI HER GEÇEN YIL DÜŞÜŞE GEÇİYOR

237 okunma

AK PARTİ TEKİRDAĞ MİLLETVEKİLİ MUSTAFA YEL MALKARA’DA BASIN VE HALKI DİNLEDİ

AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, Malkara parti binasında basın mensuplarıyla bir araya geldi. Mustafa Yel kendisine yöneltilen sorun ve istekleri dinleyip bol bol not aldı.

“HAYIRLARA VESİLE OLMASINI DİLİYORUM”

AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel konuşmasına halkın Kurban Bayramını kutlayarak başladı ve sözlerine şöyle devam etti: “Öncelikle yaklaşan Kurban Bayramımızın milletimize, ülkemize ve tüm İslam Alemine hayırlara vesile olmasını diliyorum ve Malkara halkının da Kurban Bayramını buradan kutluyorum. Bugün Malkara’mızda vatandaşlarımızla bir araya gelmek üzere İlçe Teşkilatımızda buluştuk. Sorunları olan, çözüm bekleyen muhtarlarımızı, kamu kurumlarımızı ve sivil vatandaşlarımızı dinlemek adına burada birlikteyiz. Bizlerde bundan sonra inşallah çalışmalarımızı bu yönde yoğunlaştıracağız. Tüm ilçelerimizde bu çalışmalara devam edeceğiz.” 

“GÖRÜŞALIŞVERİŞİNDE BULUNDUK”

“Bilindiği üzere Malkara ve çevresinde yer altı su kaynakları sınırlı. Özellikle yaz aylarında su ile ilgili problemler yaşandığını gözlemledik. Biz de var olan bu problemleri gidermek adına Devlet Su İşleri kanadıyla gerekli görüşmeleri başlattık. DSİ Bölge Müdürü ile yaptığımız görüşmede suyun nasıl temin edileceği konusunda fikir birliği yaparak görüş alışverişinde bulunduk. Özellikle Karaidemir, Küçükhıdır ve Çokal Barajlarından su temininin yapılıp yapılamayacağı konusunda değerlendirmede bulunduk. Bayram sonrasından bu konu ile ilgili gerekli adımları atmak için toplanacağız. Bu konuda ile ilgili devamlı takip halinde olacağız. Aynı zamanda bölgemizi ilgilendiren 1915 Çanakkale Köprüsü ve 80 km’lik Oto Yol Çalışması da Malkara’yı ilgilendirmekte. Bu çalışmalar da hızlı bir şekilde yapılmaya başlandı ve takibi devam ediyor.”

“BAZI MAHALLERDE UYGUN MUAYENE ORTAMI YOK”

Muhtarlar ile yaptığı görüşmeler sonrasında ele alınan konulardan birinin de sağlık ile ilgili bazı sorunlar olduğunu dile getiren Milletvekili Mustafa Yel: “Yaptığımız görüşmelerde özellikle Aile Hekimlerinin gezici hizmet görevi süresince gittikleri bazı mahallelerde muayene ortamlarının uygun olmadığı dile getirildi. Ben de bunun üzerine Sağlık İl Müdürümüz ile görüşerek bu konuda gerekli olan desteğin sağlanması ve mevcut sorunların çözülmesi için gerekli talimatı verdim. Bu sorunun çözülmesi için elimizden geleni yapacağız.”

“DÖVİZ KURU İNİŞ VE ÇIKIŞLARINA DEĞİNDİ”

Döviz Kuru iniş ve çıkışlarına da değinen Yel: “Türkiye ekonomisi güçlü bir yapıya sahip ve bunu rakamlar da bizlere söylüyor. Türkiye en fazla büyüyen ülkeler arasında ilk sıralarda yer almaya başladı. İhracat fiyatlarımız Cumhuriyet tarihinden bu yana 2017 ve 2018 yıllarından rekor sayılara ulaştı. Temmuz ayında 163 Milyar Dolarlık bir rakama ulaşıldı. Bu suni artış karşısında bu gelişmelerle birlikte hem vatandaş hem de devlet olarak dimdik ayakta durduk. Omuz omuza çalışarak gerekli olan mücadeleyi verdik ve bu suni artışı aşağılara çekmeyi başardık. Bundan sonra da yapılacak olacak müdahaleler ile doların esas olması gerek seviyelere geleceğine inanıyorum.”

“MALKARA’DA ÜÇ MAHALLEYE GÜVENLİK KAMERASI SİSTEMİ ”

AK Parti Milletvekili Mustafa Yel, mahallelerde yaşanan hayvan hırsızlığı ve görülen olaylar sonrasında Malkara da 3 mahalle olmak üzere Tekirdağ genelinde 25 mahalleye güvenlik kamerası sistemi kurulacağını belirterek: “Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan’dan konu hakkında bilgi aldım. 25 mahalleye yapılacak olan güvenlik kamerası sistemlerinin elektrik hatları döşeniyor ve çalışmalar devam ediyor. Yapılacak olan bu çalışmalar şuanda Tekirdağ genelinde 25 mahalleyi kapsıyor. Bunların içinde Malkara’dan Balabancık, Kozyörük ve Haliç Mahalleleri de bulunuyor. Güvenlik kamerası sisteminin önümüzdeki günlerde Tekirdağ genelinde tüm mahallelere de yayılması planlanıyor” dedi.

“MALKARA MYO’DA ÖĞRENCİ SAYISI HER GEÇEN YIL DÜŞÜŞE GEÇİYOR”

Basın mensuplarıyla yapılan toplantıda Namık Kemal Üniversitesi Malkara Meslek Yüksekokulu’nda kapanan bölümler ve öğrenci sayısının her geçen yıl düşüşe geçmesi de gündeme geldi. Malkara’ya Ziraat veya Veterinerlik ya da bölge ile ilgili bir Fakültenin kurulması Milletvekili Mustafa Yel’e iletildi. Konu ile ilgili araştırmanın ve çalışmanın ele alınacağını belirten Yel şunları söyledi: “Konu ile ilgili Rektörümüze gerekli bilgileri vereceğiz ve AK Parti Tekirdağ Milletvekillerimiz ile bir araya geleceğiz. Konuyu YÖK Başkanımıza ileteceğiz. Gerekli çalışmaların yapılması için adımlar atacağız.” (Murat Yayın – Ömür Çolak)

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top