MALKARA ZİRAAT ODASI ÜRETİCİLERE EĞİTİM SEMİNERE VERMEYE DEVAM EDİYOR

117 okunma

Malkara Ziraat Odası ve KWS Firması Malkaralı üreticilere yönelik eğitim semineri düzenledi.

KWS firmasının ve Malkara Ziraat Odası Tarımsal Danışmanlık Biriminin birlikte hazırladığı program Malkara Ziraat Odası Toplantı Salonu’nda düzenlendi. Eğitim seminerine KWS Firması yetkilileri ve Malkaralı üreticiler katıldı.

Malkara Ziraat Odası Tarım Danışmanları Hülya Demir, Ece Sancar, Sevcan Arap, Ziraat Mühendisleri Deniz Manazoğlu ve Yasin Öztürk işbirliği ile hazırlanan seminerin sunumunu Ziraat Mühendisi Serkan Aydoğan yaptı.

MISIR TOHUMUNUN ÇEŞİTLERİ ANLATILDI VE MISIR TARIMI ÜZERİNE ÇEŞİTLİ BİLGİLER PAYLAŞILDI

Seminerde üreticilere mısır tohumunun çeşitleri anlatıldı ve mısır tarımı üzerine çeşitli bilgiler paylaşıldı. Aynı zamanda kanola çeşitleri, kanola tarımı ve şeker pancarı çeşitleri konularında karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu ve diğer seminerler için çalışma planı hazırlandı. Seminerde ürünlerden nasıl daha iyi verim elde edileceği konuşuldu. Kullanılan zirai malzemelerin verim kalitesi üzerindeki etkisi slâyt üzerinden üreticilere aktarıldı.

“ÜRETİCİLERİMİZ İÇİN YIL BOYUNCA EĞİTİM SEMİNERLERİ DÜZENLEYECEĞİZ”

Mısır tarımı ve kanola tarımı hakkında bilgilerin aktarıldığı seminer sonrasında yapılan açıklamada şunlar ifade edildi:

“Malkara Ziraat Odası olarak üreticilerimize yönelik eğitim seminerleri vermeye devam ediyoruz. Belirlemiş olduğumuz plan dâhilinde Malkaralı üreticilerimiz için yıl boyunca eğitim seminerleri düzenleyeceğiz. Eğitim seminerimize katılım sağlayan tüm üreticilerimize teşekkür ediyor ediyoruz.” (Ömür Çolak)

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top