MALKARA’DA 2019 YILININ İLK SEMT PAZARI KURULDU

336 okunma

Malkara’da Pazartesi günleri kurulan 2019 yılının ilk semt pazarında sizler için genel olarak fiyatları inceledik.

Malkara Belediye Başkanlığı yoğun kar yağışının durmasının ardından günün ilk saatlerinde ilçede pazartesi günleri kurulan semt pazarının olduğu bölgeyi belediyeye ait araçlarla temizleyerek hizmete uygun hale getirdi.

VATANDAŞLAR 2019’UN İLK SEMT PAZARINDA FİYATLARDA HERHANGİ BİR DEĞİŞİKLİK OLMADIĞINI DİLE GETİRDİ

Soğuk havaya rağmen pazara çıkan vatandaşlar 2019’un ilk semt pazarında fiyatlarda herhangi bir değişiklik olmadığını dile getirdi. Semt pazarında esnafların çoğu tezgâhlarının başında bulunurken kimi esnaflar ise hava şartlarından dolayı tezgâhlarını hizmete açamadı. İlçe pazarında hizmete açılmayan tezgâhların üzeri karlarla kaplıydı.

İLÇEDE KURULAN 2019 YILININ İLK SEMT PAZARINDA FİYATLAR GENEL OLARAK ŞÖYLE;

“Soğan 5 Lira, patates 3 Lira, domates 7 Lira, salatalık 6 Lira, patlıcan 6 Lira, pırasa 4 Lira, ıspanak 5 Lira, marul 3 Lira, maydanoz 1,50 Lira, karnabahar 6 Lira, lahana 6 Lira, havuç 3 Lira, pancar 5 Lira, brokoli 6 Lira, limon ise 50 kuruş ve 1 Lira arasında değişiyor. Bazı meyve fiyatları ise şöyle; muz 5 Lira ve 7 Lira arasında değişiyor, mandalina 3 Lira, elma 3 Lira, ayva 5 Lira, portakal ise 4 Lira ve 6 Lira arasında değişiyor.”

ESNAFLAR VATANDAŞLARDAN POŞET PARASINI ALMADIĞINI İFADE ETTİ

Gündemde yer alan plastik poşet konusuna değinen pazarcı esnafları kendilerinin marketler gibi vatandaşlardan poşet parasını almadığını ve almayacaklarını ifade etti. (Ömür Çolak)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top