MALKARA’DA "AMATÖR DENİZCİLİK BELGESİ" ALMAK İSTEYENLER BU FIRSATI KAÇIRMAYIN

166 okunma

Tekirdağ Liman Başkanlığı tarafından 20 Aralık 2018 Perşembe günü 13.00 ile 16.00 saatleri arasında Malkara Belediyesi'nde düzenlenen eğitimin ardından aynı gün içerisinde yapılacak sınavda başarılı olan katılımcılara Amatör Denizcilik Belgesi verilecektir.

Başvuru kontenjanı sınırlı olan Amatör Denizcilik Belgesi almak isteyen vatandaşların, Malkara Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'ne 18 Aralık 2018 Salı günü mesai bitimine kadar başvuru yapabilirler.

Amatör Denizcilik Belgesi almak isteyen vatandaşlarımızdan istenilen belgeler;

1- 18 yaşından gün almış olan herkes eğitime ve sınava başvuruda bulunabilir. 14 yaşından gün almış olup da 18 yaşından küçük olanlara velisi tarafından muvafakat verilmesi gerekmektedir.

2- 2 adet Vesikalık Fotoğraf

3- Amatör Denizcilik Belgesi alacak kişilerin sürücü adayları ve sürücülerde aranacak sağlık şartlarına göre sağlık raporu almaları gerekmektedir. Sürücü belgesi olanlar sağlık ve muayene şartlarından muaftır.

4- Adli Sicil Kaydı belgesi resmi kuruma verilmek üzere (devlet memurları için kurum kartı ve kimlik kartı fotokopisi)

5- Öğrenim Durum Belgesi (diploma fotokopisi)

6- T.C. Kimlik Fotokopisi

7- 1 adet Mavi Dosya

8- 32,10 Türk Lirası Amatör Denizcilik Belgesi harcı yatırılacak. (C - Kodu alınarak Halk Bankası'na yatırılacaktır.) Ayrıca Amatör Denizcilik Belgesi için ödenecek olan 32,10 Türk Lirası belge harcı 9068 kodu ile Mal Müdürlüklerine de yatırabilirler.

9- Amatör Denizcilik Belgesi için yatırılan belge harcı dekontu Malkara Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'ne verilecektir.

10- Amatör Denizcilik Belgesi sınavına katılacak vatandaşlara Malkara Belediye Başkanlığı tarafından  kalem ve silgi verilecek olup, sınav yeri kısa mesaj (sms) ile bildirilecektir. (Murat Yayın)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top