MALKARA’DA 49 ÜNİTE KAN BAĞIŞI ALINDI

274 okunma

Malkara İlçesi'nde Çorlu ve Malkara Kızılay Şube Başkanlıklarınca ortaklaşa düzenlenen kan bağışı kampanyası devam ediyor.

Malkara Kızılay Şube Başkanlığı ile Tekirdağ Çorlu ilçesi Kızılay Kan Merkezi tarafından ilçede ortaklaşa kan bağışı kampanyası düzenlendi. 14.30 ile 19.30 saatleri arasında Hükümet Konağı önünde düzenlenen kampanyaya vatandaşlar ilgi gösterdi.

 Kampanyada; Çorlu Kızılay Kan Merkezinden gelen Doktor Metin Karadağ, Flebotomi Uzmanları (Kan alan hemşire) Emine Gülşan, Seda Törer, Sevda Değer ve destek personeller Bilal Serbset ile Necip Baykın'ten oluşan ekip kan alma işini gerçekleştirdi. 

 “TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Türk Kızılayı Malkara Şube Başkanı Ömer Meral, "Vatandaşlarımıza göstermiş oldukları duyarlılıktan dolayı teşekkür ediyorum. Kan bağış kampanyamız belirli aralıklarla devam edecek" dedi.

 “3 AY ARA İLE YILDA 4 KEZ KAN BAĞIŞINDA BULUNABİLİRLER”

Kanın kaynağının insan olduğunu ve elde edilmesi için başka alternatifi olmayan bir tedavi aracı olduğunu belirten Dr. Metin Karadağ, “Kan hayat kurtarıcıdır, tedavi edici bir maddedir. 18-65 yaş arasında, sağlıklı ve 50 kilogramın üzerinde her bireyin 3 ay ara ile yılda 4 kez kan bağışında bulunabileceğini söyleyen Doktor Karadağ, “Birçok insan, hayatını tanımadığı insanlara, kanlarını özgürce ve hiçbir karşılık beklemeden kan bağışlayan insanlara borçludur” diyerek kan bağışında bulunan herkese teşekkür etti.

 “KAN BAĞIŞI KAMPANYALARI DEVAM EDECEK”

Çorlu Kızılay Kan Merkezi yetkilileri, Malkara’da düzenli olarak kan bağışı kampanyalarının devam edeceğini söyledi. (Murat Yayın – Ömür Çolak)

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top