MALKARA’DA 530 ÖĞRETMEN VE 6 BİN 285 ÖĞRENCİ DERS BAŞI YAPTI

344 okunma

Malkara İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Saraç yeni eğitim-öğretim yılı ile ilgili: “Yeni bir eğitim öğretim yılına başlamanın heyecanı içindeyiz. 2018 – 2019 eğitim öğretim yılının ilçemize, ilimize ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.

 İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Saraç yeni eğitim-öğretim yılı ile ilgili ilçemiz hakkında bilgiler verdi. Müdür Ali Saraç yapmış olduğu konuşmasında şunları aktardı:

 “MALKARA’DA EN BÜYÜK AİLEYİZ”

“Malkara’da en büyük aileyiz. Bir okul öncesi, 18 ilkokul, 15 ortaokul, 5 lise, iş eğitim merkezi, 1 tane mesleki eğitim merkezi ve 1 tane halk eğitim merkezi ile toplamda 42 kurum ve kadrolu 600 çalışanı ile 6285 öğrencimiz bulunmakta. Velilerimizi de işin içine kattığımızda neredeyse ilçemizdeki her ev ile bir bağlantımız mevcut.  Bu da bizi ilçemizin en büyük ailesi yapmakta. Bu büyük sorumluluğumuzun farkındayız.  Eğitim bugün başlıyor. Malkara olarak eğitime hazır bir haldeyiz. İlçemizdeki 530 öğretmen ve idareci ile okullarımızda eğitime hazırız.”

Müdür Ali Saraç yapmış olduğu açıklamasında ilçemizdeki öğrenci sayılarını da belirterek takviye kursların olacağına da dikkat çekti. Sözlerine şöyle devam etti:

“MEVCUT OLARAK TOPLAMDA 6285 ÖĞRENCİMİZ VAR”

“İlçemizde Anasınıfı olarak 627 öğrencimiz, 1. Sınıf olarak 544 öğrencimiz, ilkokul olarak 2062 öğrencimiz, ortaokul olarak 2166 öğrencimiz, liseler olarak da 1430 öğrencimiz bulunmakta mevcut olarak toplamda 6285 öğrencimiz var.  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak taşıma ihalelerimizi yaptık. 73 mahallemizden 10 taşıma merkezine yaklaşık 1300 öğrenci taşınmakta.  Aynı zamanda takviye kurslarımız önümüzdeki hafta başlıyor. Bakanlığımız bu konuyu çok önemsiyor. Bizler de İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak çok önemsiyoruz. Ortaokullarımızda ve liselerimizde gerek hafta içi gerekse hafta sonu kurslar verilecektir. Liseden mezun olmuş öğrencilerimiz de Halk Eğitim merkezine müracaat ederek kayıtlarını yaptırsınlar.”

Müdür Saraç 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı için yapmış olduğu açıklamasında öğretmenlere, öğrencilere ve velilere de seslendi. Onların her zaman yanlarında olduğunu vurgulayan Müdür Saraç şunları ifade etti:

“ÇOCUKLARIMIZ BİZİM GELECEĞİMİZ, GÜVENCEMİZ VE EN KIYMETLİ VARLIKLARIMIZDIR”

“ Değerli Öğretmenler, geleceğimizin en büyük teminatı sevgili çocuklarımızı sizlere emanet ediyoruz. Onlar, sizlerin elinde şekil bulacak ve kişilik kazanacaktır.

Sevgili öğrencilerimiz, ülkemizin geleceğini omuzlarında taşıyacak olan sizlersiniz. Sizler, milli, manevi değerlerimize bağlı, kişilikli, çağdaş bir nesil olarak milletimizin güvenine layık olmaya çalışacaksınız. Öğretmenlerinizin yönlendirmesiyle yapacağınız çalışmaların karşılığını mutlaka göreceksiniz.

Ve sevgili anne ve babalar, çocuklarımız bizim geleceğimiz, güvencemiz ve en kıymetli varlıklarımızdır. Onlar, aklın ve bilimin rehberliğinde yetiştirilmeye ve korunmaya muhtaçtır. Onların daha mutlu ve çağdaş bir şekilde yetiştirilmesini istiyorsanız daima öğretmenleri ve okulu ile diyalog içinde olmalısınız. Okul yönetimine katılımınız, öğretmen ve okulun diğer organları ile işbirliği yapabilmeniz çocuğunuzun başarısını olumlu yönde etkileyecektir. Sizlerin öpmeye bile kıyamadığınız yavrularınızı bize teslim ediyorsunuz. Bizler bunun bilincindeyiz. Merak etmeyiniz. Bizler kendi yavrularımız gibi ilgileneceğiz.”

2018-2019 eğitim öğretim yılının öğrencilerimize, velilerimize ve meslektaşlarıma hayırlar getirmesini temenni ediyor, saygılar sunuyorum.” (Murat Yayın – Ömür Çolak)

 

 

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top