MALKARA’DA 6 MAHALLE MUHTARINI DOLANDIRMAK İSTEDİLER

1008 okunma

Malkara ilçesinde kimliği belirsiz kişi veya kişilerce aranan 6 mahalle muhtarı telefon dolandırıcıları tarafından dolandırılmak istendi.

‘Telefon hattınızın borcu var hemen para yatırın yoksa icraya verileceksiniz, 5 bin lira para yatırıp makbuzla birlikte çabuk Emniyet Müdürlüğüne gelin, Jandarma’ya gelin bekliyoruz. V.B.’ gibi yalanlarla 6 mahalle muhtarını arayan telefon dolandırıcıları muhtarları dolandırmaya çalıştı.

 “MUHTARLAR ŞİKAYETÇİ OLDU”

İlçeye Bağlı Hemit, Sağlamtaş, Balabancık, Çavuşköy, Allışık ve Karacahalil mahalleleri muhtarlarını arayan telefon dolandırıcıları kendilerinden para yatırmalarını istedi. Durumdan şüphelenen muhtarlar hiçbir şekilde dolandırıcılara para yatırmadan telefon dolandırıcılarından şikâyetçi olmak için Malkara İlçe Jandarma komutanlığına geldi.

 Konuyla ilgili olarak Medya Batı Gazetemize özel açıklamada bulunan Hemit Mahalle muhtarı Erdoğan Çaylak, “ telefonum çaldı açtım. Telefon hattınız için aradık borcu var sizi icraya vereceğiz. 5 bin lira para yatırın ve daha sonra yatırdığınız paranın dekontuyla birlikte jandarmaya gelin sizi bekliyoruz. Dediler, ya devlet hiç para ister mi. Dedim ve gerekeni yaptım. Bende kendilerinden şikâyetçi olmak için ilçe jandarma komutanlığına geldim. Allah bunları nasıl biliyorsa öyle yapsın. Dedi. (Murat Yayın) 

 

    

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top