MALKARA’DA CHP – İYİ PARTİ İTTİFAKININ GÜÇLÜ AYAK SESLERİ

286 okunma

Cumhuriyet Halk Partisinin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İyi Parti’nin Genel Başkanı Meral Akşener’in yapmış olduğu ortak açıklamanın ardından bilindiği üzere CHP’nin güçlü olduğu yerlerde CHP’li adaylar ve İyi Parti’nin güçlü olduğu yerlerde ise İyi Parti’li adaylar destekleniyor.

İki hafta önce yapılan bu ortak açıklamada iki parti arasında Malkara’da da ittifak yapılacağı belirtilmişti.

CHP ile İyi Parti’nin 31 Mart 2019 yerel seçimleri için yaptıkları iş birliği doğrultusunda da İyi Parti Malkara İlçe Teşkilatı, Belediye Başkan Adayı Ulaş Yurdakul’a tam destek veriyor. Yerel seçimler öncesi CHP Malkara ilçe Teşkilatıyla büyük bir uyum içerisinde çalışan İyi Parti İlçe Teşkilatı, mevcut Belediye Başkanı ve aynı zamanda ikinci dönem için de Başkan adayı olan Ulaş Yurdakul’un her zaman yanında yer alıp, birlikte mahalle mahalle gezerek yapılan ittifakın güçlü ayak seslerini duyuruyorlar.

Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul ile birlikte gerçekleştirilen Kırıkali ve Karamurat mahalle ziyaretlerinde İyi Parti Malkara İlçe Başkanı Şencan Pakalpakçıl vatandaşlara yapmış olduğu konuşmasında üreticinin zor durumda olduğunu ve üretim konusunda maalesef üreticinin belinin büküldüğünü belirtti.

“CHP’YE OY VERMEYE DAVET EDİYORUM”

Sözlerine Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul’un Malkara için önemli işlere, başarılı hizmetlere ve Malkara’yı kalkındıran projelere imza attığını ifade ederek başlayan Şencan Pakalpakçıl; “Genel merkezimizin aldığı karar doğrultusunda Malkara’da Cumhuriyet Halk Partisi ve İyi Parti ittifak halinde seçime giriyor. Bizim amblemimiz olmayacak ama bizim arkadaşlarımız meclis üyesi olarak Cumhuriyet Halk Partisi ile birlikte görev yapacaklar. Bunun için İyi Parti’ye destek veren bütün arkadaşlarımı bu dönemde Büyükşehirde ve Malkara’da Cumhuriyet Halk Partisi’ne oy vermeye davet ediyorum” dedi.

“ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEMDE CUMHURİYET HALK PARTİSİ VE İYİ PARTİ’NİN BİRLİKTE YÖNETECEĞİ BELEDİYE İLE KARŞILAŞACAĞIZ”

Kendisinin esnaf olduğunu ve üretici gibi esnafların da çok zor günler geçirdiğini anlatan Şencan Pakalpakçıl konuşmasının devamında; “Borsa başkanımızdan sizinle ilgili birkaç bilgi aldım. 2016 yem fiyatları 40-45 TL iken bugün ise 70-80 TL ama et fiyatları o zaman karkas et 27 TL iken şuanda da 28 TL. Aradaki fark iki katı olması gerekirken durum bu. 1 dekar buğdayın 2017-2018 sezonundaki üretim maliyeti 130-150 TL arası. Şuan ki maliyet 280-300 TL. Peki, buğday fiyatı neydi geçen sene? 900-1000 TL. Bakın bu durum gübrede de aynı. Geçen yıl 1000 TL, bu yıl 2000 TL ve ne yazık ki bu durum böyle giderse seneye 4000 TL’ye çıkacak. 31 Mart’ta öyle bir cevap verin ki 1 Nisan’da şaka gibi uyansınlar. İnşallah sizin destekleriniz ve Allah’ın takdiriyle önümüzdeki dönemde de Cumhuriyet Halk Partisi ve İyi Parti’nin birlikte yöneteceği belediye ile karşılaşacağız” diyerek mahalle sakinlerinden destek istedi. (Nurdan Yavuzcan)

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top