MALKARA’DA CUMHURİYET BAYRAMI 7’DEN 70’E COŞKUYLA KUTLANDI

225 okunma

Malkara’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı. Eski otogar içi tören alanında düzenlenen bayram etkinliğinde 7’den 70’e yoğun bir katılım vardı.

7’DEN 70’E BİRÇOK VATANDAŞ KATILDI

  1. Yılını kutladığımız Cumhuriyet Bayramı törenine; Malkara İlçe Kaymakamı Erkan Karahan, 95. Zırhlı Tugay Komutanı Vekili Tankçı Albay Metin Özkan, Malkara Cumhuriyet Savcısı Hüseyin Demir, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, İlçe Emniyet Müdürü Sertan Topkaya, İlçe Jandarma Komutanı J. Bnb. Murat Kızıltan, Siyasi Parti İlçe Başkanları ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Belediye Başkan Yardımcıları, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Saraç, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Remzi Barış, Sivil Toplum Kuruluşu Yöneticileri, Belediye Meclis Üyeleri, Asker-i Erkân, Muhtarlar, Okul Müdürleri, Dernek Başkanları, Gaziler, Öğretmenler, Öğrenciler ve 7’den 70’e birçok vatandaş katıldı.

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI SELAMLAMA TÖRENİYLE BAŞLADI

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Malkara İlçe Kaymakamı Erkan Karahan’ın, Garnizon Komutanı Vekili Tankçı Albay Metin Özkan’ın ve Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul’un vatandaşların, öğrencilerin ve tüm katılımcıların Cumhuriyet Bayramı’nı kutlamasıyla ve tören alanındakileri selamlamasıyla başladı.

TÖREN ÖNCESİNDE KUTLAMA MESAJLARI OKUNDU

Gerçekleştirilen selamlama töreninin ardından Cumhuriyet Bayramı kutlamaları saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile kaldığı yerden devam etti. Okunan İstiklal Marşı’nın ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı” program sunucusu tarafından okundu. Aynı zamanda Tekirdağ Milletvekillerinin de kutlama mesajları program sunucusu tarafından okunarak törene devam edildi.

“CUMHURİYETİMİZİN KURUCUSU BÜYÜK ATATÜRK’Ü, SİLAH ARKADAŞLARINI VE BU TOPRAKLARI VATAN YAPAN AZİZ ŞEHİTLERİMİZİ SAYGI VE RAHMETLE, GAZİLERİMİZİ MİNNETLE ANIYORUM”

Kutlama mesajlarının ardından İlçe Kaymakamı Erkan Karahan günün anlam ve önemine dair bir konuşma yaptı. İlçe Kaymakamı Erkan Karahan yapmış olduğu konuşmasında şunları söyledi:

“ Saygı değer Malkaralılar, kıymetli öğrenciler milletleri kaynaştıran, bir araya getiren, aynı bayarak altında ve aynı toprakları vatan bilerek, aynı havayı teneffüs ederek yaşamanın mutluluğunu bir kat daha arttıran önemli günler vardır. Bugün bu duyguları birlikte paylaştığımız milli bayramımızı birlikte kutluyoruz. Bugün mazisi şan ve şerefle dolu yüce milletimizin kendisini tutsak edebileceğini zannedenlere karşı verdiği eşsiz kurtuluş mücadelesini, ecdadımızın Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kurduğu cumhuriyetimizin 95. Yıldönümünü kutluyoruz. Yıllar önce milletimizin sabrını, gücünü, azmini göstererek kurtuluş savaşı mücadelesi veren, devletimizi korurken ve kurarken şehit ve gazi olan değerli ecdadımıza minnet ve şükran hislerimizi ifade etme imkânı bulduğumuz 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun. Bizlere düşen en büyük görev cumhuriyetimizin tüm kazanımlarına sahip çıkarak korumak, yeni eserlerle yücelterek geleceğe taşımak, genç kuşaklara yurttaşı olmaktan onur duyacakları ülke emanet etmek olmalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle siz değerli vatandaşlarımızın ve parlak geleceğimizin mimarları olacak sevgili çocuklarımızın ve gençlerimizin Cumhuriyet Bayramı’nı bir kez daha kutluyorum. Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyorum. Bütün vatandaşlarımıza sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

YARIŞMALARDA DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLER İÇİN ÖDÜL TÖRENİ DÜZENLENDİ

İlçe Kaymakamı Erkan Karahan’ın konuşmasının ardından Cumhuriyet Bayramı kutlamaları öğrencilerin okuduğu şiirler ile devam etti. Okunan şiirlerin sonrasında Cumhuriyet Bayramı çerçevesinde ilçemizde düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrenciler için ödül töreni düzenlendi. Dereceye giren öğrencilere ödüllerini İlçe Kaymakamı Erkan Karahan, Garnizon Komutanı Vekili Tankçı Albay Metin Özkan, Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Malkara Cumhuriyet Savcısı Hüseyin Demir, İlçe Jandarma Komutanı J. Bnb. Murat Kızıltan, İlçe Emniyet Müdürü Sertan Topkaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Saraç ve İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Remzi Barış verdi.

HALK OYUNLARI VE TEKVANDO GÖSTERİLERİ DÜZENLENDİ

Yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ardından bayram kutlamaları halk oyunları ekiplerinin ve tekvando ekiplerinin gösterileriyle devam etti. Düzenlenen gösterilerin ardından geçiş töreni düzenlendi. Okullar ve askeri personel tören alanında coşkuyla vatandaşları selamladı.

“TÜRK BAYRAĞI VE ATATÜRK RESMİ” UZUN SÜRE ALKIŞLANDI”

Vatandaşlar, öğrenciler ve tören alanında bulunanlar askeri personellerin geçişini ayakta izledi. Askeri personellerin geçiş sırasında açmış olduğu “Türk Bayrağı ve Atatürk Resmi” uzun süre alkışlandı. Geçiş töreninin ardından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları son buldu. (Ömür Çolak)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top