MALKARA’DA DERECEYE GİREN OKULLARA ÖDÜLLERİ TAKDİM EDİLDİ

276 okunma

Malkara Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında 6 - 24 Mayıs 2019 tarihleri arası ilçede eğitim ve öğretim hizmeti veren ilkokul ve ortaokullar arasında düzenlenen “Atık Pet Şişe Toplama“ yarışmasında dereceye giren okullara, ödülleri takdim edildi.

75. YIL İLKÖĞRETİM OKULU; 127,920 KG ATIK PET ŞİŞE TOPLAYARAK 1. OLDU

14 okulun katıldığı Atık Pet Şişe Toplama yarışmasında yapılan değerlendirme sonucu dereceye giren okullar; 75. Yıl İlköğretim Okulu; 127,920 kg Atık Pet Şişe toplayarak 1. olup,  Bahçe Satranç Takımı sahibi olmaya hak kazandı.

Batkın İlkokulu - Ortaokulu; 119,660 kg Atık Pet Şişe toplayarak 2.olup, Masa Tenisi sahibi olmaya hak kazandı.

Mustafa Uysal Ortaokulu; 103,660 kg Atık Pet Şişe toplayarak 3.olup, Spor Seti sahibi olmaya hak kazandı.

“UNUTMAYINIZ Kİ SİZLER ÜLKEMİZİN VE MALKARA'MIZIN GELECEĞİ OLACAKSINIZ”

Atık Pet Şişe Toplama yarışmasında dereceye giren okullara ödüllerini takdim eden Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul;

“Çocuklar öncelikle bu yılın stresini üzerinizden güzelce atın. Mutlaka tatilin tadını çıkarmaya bakın. Okulda yaptığınız dersleri unutmamak adına derslerinizi çalışmayı da ihmal etmeyin. Tatilde gelişiminiz için mutlaka kitap okuyun. Unutmayınız ki sizler ülkemizin ve Malkara'mızın geleceği olacaksınız.

“TÜM OKULLARIMIZA VE ÖĞRENCİLERİMİZE AYRI AYRI TEŞEKKÜR EDERİM”

Sorumluluklarınızın bilinci içerisinde ve kendinizi geliştireceğiniz için iyi bir tatil geçirin. Çevre hepimizin ortak değeridir ve bizim sizlere bırakabileceğimiz en büyük miras çevredir. Önümüzdeki yıllarda da bu tür yarışmalarımızı Belediye olarak yapmaya devam edeceğiz çünkü sizin mutluluğunuz bizim mutluğumuzdur.

Atık Pet Şişe Toplama yarışmasına katıldığınız için tüm okullarımıza ve öğrencilerimize ayrı ayrı teşekkür ederim.“ dedi. (Nurdan Yavuzcan)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top