MALKARA’DA DÜZENLENEN UÇURTMA ŞENLİĞİ İLGİ GÖRDÜ

651 okunma

Malkara Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Dünya Engelliler Haftası kapsamında düzenlenen “Uçurtma Şenliği” etkinliği Karaiğdemir Barajı piknik alanında yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen Uçurtma Şenliği Etkinliğine; Malkara Belediye Başkan Vekili Cem Özkan, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Nazif Balcı, Belediye Meclis Üyesi Nuran Başkütük, çocuklar, çocukların aileleri ve çok sayıda Malkaralı vatandaş katıldı.

Uçurtma Şenliği etkinliği öncesinde engelli çocuklar müzik eşliğinde Palyaço, Yüz Boyama ve Sosis Balon Atölyesi etkinliklerinde eğlenceli dakikalar geçirdiler. Uçurtma Yapım Atölyesinde uçurtmasını yapan çocuklar gönüllerince uçurtma uçurarak doyasıya eğlendiler. Hem eğlenip, hem de birbirleri ile yarışan çocuklara anne ve babaları eşlik ettiler. Etkinliğe katılan çocuklara, ailelerine ve vatandaşlara köfte ekmek ve ayran ikramlarında bulunulup, herkese şapka hediye edildi. Engelli çocuklar ve aileleri, gerçekleştirilen etkinlikten dolayı memnuniyetlerini belirtip engelli çocukların yanında olan Malkara Belediyesi'ne teşekkürlerini ilettiler. (Nurdan Yavuzcan)

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top