MALKARA’DA “EĞİTİM SANAYİ İŞBİRLİĞİ TOPLANTISI” YAPILDI

141 okunma

Malkara’da, daha kaliteli ve deneyimli elamanlar yetiştirilmesine katkı sağlamak amacıyla “Eğitim Sanayi İşbirliği Toplantısı” yapıldı.

Malkara İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi:

“İlçemizde okul-sektör işbirliğinde mesleki eğitimin geliştirilmesi için sektör temsilcileri, meslek odaları ile diğer paydaşların görüş ve önerilerini almak, mesleki eğitimin kalitesinin arttırmak, sektörün istediği nitelikte daha kaliteli ve deneyimli elamanlar yetiştirilmesine katkı sağlamak amacıyla düzenlendi.”

TOPLANTI ALINAN KARARLARIN VE GÖRÜŞÜLEN KONULARIN ARDINDAN SONA ERDİ

Eğitim-sanayi işbirliği toplantısı Malkara Organize Sanayi Bölgesi Toplantı Salonu’nda yapıldı.   Toplantıya; Malkara Kaymakam Erkan Karahan, İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Saraç, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, Mesleki ve Teknik Okul Müdürleri, Oda Başkanları ve sektör temsilcileri katıldılar.

Mesleki eğitimin kalitesinin arttırmak, sektörün istediği nitelikte daha kaliteli ve deneyimli elamanlar yetiştirilmesine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen toplantıda önemli karar alındı. Toplantı alınan kararların ve görüşülen konuların ardından sona erdi. (Ömür Çolak)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top