MALKARA’DA EKMEK FIRINLARI DENETLENDİ

265 okunma

Gıda Tarım ve Hayvancılık Malkara İlçe Müdürlüğü personelleri tarafından, ilçede faaliyet gösteren ekmek fırınları denetlendi.

Malkara İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Dr. Cengizhan Erbaş, İlçe Müdürlüğü olarak kanun hükümlerinin uygulanması çerçevesinde denetimlerin devam ettiğini belirterek, gıdanın üretim, işleme ve dağıtımının tüm aşamalarında resmî kontrollerinin yapılmakta olduğunu, kanuna aykırılığı tespit edilen durumlarda kişi veya kuruluşlar hakkında gerekli yasal işlemlerin uygulandığını belirtti.

 Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Dr. Cengizhan Erbaş, “Denetimler titizlikle devam ediyor. Kanunlar kapsamında üretim, satış, depolama ve toplu tüketim yerleri düzenli olarak denetlenmektedir. Soframızda ana gıda maddesini oluşturan ekmek gerekli mevzuatlar çerçevesinde sıklıkla ve özen gösterilerek denetlenmektedir.      Güvenilir ve sağlıklı gıdanın üretilmesi ve tüketiciye ulaştırılmasının çok yönlü bir denetimi gerektirdiğinden, denetimlerde kurumumuz denetim görevlilerinin yanı sıra, ilgili diğer kamu kurum ve kuruluşları ile meslek örgütlerine de önemli görevler düşmektedir. Kamu denetiminin dışında en önemli denetimlerden biri de tüketicilerin denetimidir. Tüketicilerimizden, şüphelendikleri her durumda ALO Gıda 174 şikâyet hattına başvurmalarını istiyoruz” dedi. (Murat Yayın)

 

 

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top